03 Plakası Nereye Ait ?

03 Plakası Nereye Ait ?

Hakkında Bilgi
PAYLAŞ
Türkiye Plaka Kodları

Afyonkarahisar şehri , Başkentimizde toplanmış olan Birinci Coğrafya   Kongresinde ülkemizi coğrafi bölümler ve bölgelere göre sınırlar belirlemek üzere 1941 tarihinhde yapılan çalışmalarda yurdumuzun  Ege Bölgesi – İçbatı Anadolu Bölümü sınırları içinde yer almaktadır. Şehrin oldukça büyük bir bölümü Ege Bölgesi bölümlerinden İçbatı Anadolu Bölümünde bulunmaktadır. Şehri coğrafi bölgelerine göre incelediğimiz zaman Akdeniz ve İç Anadolu bölgeleri ile komşu olduğunu görmekteyiz.

Rakım olarak denizden yüksekliği 1021 metre olan bu şehrimiz coğrafi konum olarak dünya haritasında 38° 45′ kuzey enlemi ile 30° 32′ doğu boylamının birleşmiş olduğu noktada yer almaktadır. Afyon ikinin yüzölçümü ise 14.295 km² büyüklüğündedir ve bu büyüklüğe göre yurdumuz topraklarının %1,8’i civarında bir alanı kapsamaktadır.

Afyonun Komşu İlleri

Afyonun Komşu İlleri Eskişehir, Konya, Isparta, Denizli, Uşak ve Kütahya illeridir.

03 nerenin plakası

Afyon Plaka Kodu

03 Plakası Nereye Ait ? 03 Hangi Şehrin Plakası Nedir ? Afyonun, Afyonkarahisarın Plakası Nedir Kaçtır 

Güzel Ülkemiz Türkiye’nin Tüm Şehirlerinin Plaka kodları hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz.

Bugün sizlere 03 Hangi Şehrin Plakası sorusunun yanıtını vereceğiz. Sizlerde eğer 03 plaka nerenin diye kendi kendinize soruyorsanız işte merak ettiğiniz sorunun yanıtı.

Afyon plaka kodu nedir diye merak ediyorsanız cevabımız 03 Afyon ilimizin plakasıdır. Sizlerde Plaka Kodları Hakkında Bilgi istiyorsanız sitemiz içinde bu soruların yanıtını bulabilirsiniz.

 

Afyon İli plaka kodu ne ve 03 Hangi Şehrin Plakası sorularını yanıtladık kısaca.

BİR CEVAP BIRAK