Abajur Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir

Abajur Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir

Kadının Dünyası
PAYLAŞ

Gelin Hep Birlikte Abajur Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir Öğrenip Evimizde Daha Bakımlı ve Güzel Abajurlara Sahip olalım.

Evimizde sahip olduğumuz birçok eşya için bakım yapmanız gerekmektedir. Özellikle de devamlı ortada bulunan bazı teknolojik aletler için. Bu bakımları genellikle ev hanımları dahi bilmiyor. Bu yüzden hepsi birçok araştırma yapmak zorunda kalıyor. Bunlardan biri de abajur bakımıdır.

 

Abajur Bakımı Yapmanın Püf Noktalarını açıklamaya Başlayalım. Ampulün ısısı yüzünden ortaya çıkan kalıcı kavrulma izlerini çıkarak çok zordur. Abajurun kumaşı sıcaktan dolayı incelir ve abajurun bakımı yapıldığı sırada abajur kılıfı zarar görebilir. Bildiğiniz gibi dikişli ve kumaş kaplamalı abajurları yıkayabilirsiniz. Yıkama yaparken ılık deterjan köpüğü sürmeniz gerekmektedir. Ilık deterjan köpüğünü sürüp yıkayın ve akan suyun altında durulayın. Fazla kalan suları is havlu yardımı ile güzelce kurulayın.

abajur Bakımının püf noktaları

Bakım işlemi yaparken yaptığımız işi belirli bir sıra ve düzen ile yaparız. Unutmamanız gereken bakım aşamaları da vardır. Kesinlikle abajurun yapışkan olan kısımlarını su ile ısıtmamalısınız. Çünkü yapışkan kısım suya dayanıklı değildir. Yapışkan kısımların temiz giysi fırçası ile tozunu alınız. Daha sonra kuru bir temizleme sıvısı ile nemlendirilmiş havlu kullanarak iki tarafını da siliniz. Aldığınız kirlerin dağılmasını engellemek için bezin pozisyonunu sık sık değiştirin.

Sizlere Abajur Temizliği ve Bakımının Yapılmasını Çok Aşırı Detaylarla boğuşarak anlamayacağınız değil basit bir şekilde yapabileceğiniz şekilde açıkladık.

BİR CEVAP BIRAK