Akbank İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Akbank İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Ekonomi ve Borsa Yorumları
PAYLAŞ

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar arasında en büyüklerinden biridir. Özel Bankalar arasında önemli bir yere sahip Olan Akbank tarafından Genel müdürlükte yer alan kadroların genişletilmesi için 2018 yılında yeni personel alımları yapılacaktır. Ayrıca Sabancı Grubu büyüme stratejileri doğrultusunda 2018 yılında şube ağına büyüterek yeni şubeler eklemeyi sürdürmeye devam edecektir.

Kuruluş tarihi 1948 yılının Ocak ayında Adanaya dayanan  Akbank 1950 yılında İstanbul Sirkeci şubesiyle, 1954 yılında da ülkemizin finans merkezi olan İstanbul’a Genel Müdürlüğü’nü  taşıyarak şube sayısını hızlı bir büyüme trendine girmiştir.. Akbank’ın, ülke genelinde 960′ın üzerinde şubesi bulunmaktadır.Personel sayısı 16.000 üzerinde olan ve sürekli olarak alımlar yapan Akbank tür finansal sisteminde bir dev olduğunu göstermiştir.

Akbank Personel Alımı 2018

Finans sektöründe yer alan kurumlar için her zaman teknolojiyi kullanan, daha güvenli, kurumsal yapı içinde istikrarlı olarak çalışan çalışkan ayrıca dinamik, inisiyatif alabilen, yasalara harfiyen uyan, dürüst personele ihtiyaç olmaktadır. Akbank gibi alanında tanınmış ve saygın bir kurumda kariyer yapmak Cv ler için oldukça olumlu olacaktır.. Akbank ta kariyer yapmak isteyenler bankanın resmi internet sitesi üzerinde bulunan İnsan Kaynakları bölümünden gerekli olan bilgileri doldurarak başvuru yapılabilir.

Personel alım ve istihdamı yapılacak birimlere göre minumum olarak az ön lisans bölümlerinden mezun kişilerin başvuruda bulunması . Ayrıca Akbank liseden mezun olan kişilere  de işe girebilme sunuyor.

Banka Destek birimleri kadrolarında çalışmak  isteyenlerde, en az lise mezunu olma şartı bulunmaktadır. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil tarafından belirtildiğine göre 2017 yılında  sayısı tam olarak belli olmasa da 50 üzerinde şube açabilecektir ve açılacak olan bu yeni şubelerde 1000′e yakın kişiyi istihdam edeceklerini.

Diğer açık pozisyonlara buradan ulaşabilirsiniz.
Kariyer Bilgi Sayfaları

BİR CEVAP BIRAK