Akıllı Cep Telefonların Şarjı Nasıl Daha Fazla Dayanır?

 Akıllı Cep Telefonların Şarjı Nasıl Daha Fazla Dayanır?

Cep Telefonları
PAYLAŞ
Cep Telefonu Şarjı Süresi

Akıllı Cep Telefonlarında Şarj Süresi Önemli Bir Sorun Olarak Karşımıza Çıkmaktadır. Bu Yüzdendir ki  Akıllı Cep Telefonların Şarjı Nasıl Daha Fazla Dayanır sorusu sıklıkla yanıtını aramaktadır. Eski Tarihlerde şarjı üç gün giden telefonları kullanan ben gibiler için her gün yanımızda powerbank ile gezmek yada cebimizde şarj cihazı taşımak ciddi anlamla sıkıntıdır. O nedenden dolayı şarj dayanma süresini elimizden geldiğinde artırmaya çalışırız. Peki bunun için yapılacaklar nelerdir diyorsanız yanıt yazımızda.

 

Akıllı cep telefonları kullanıcılarının en fazla merak ettiği konulardan biri de akıllı cep telefonlarının şarjlarının nasıl daha fazla dayanabilir konusudur. Bu konu hakkında bilgiler almak için birçok internet sitelerini ziyaret eden kullanıcılar maalesef ki çoğu zaman istedikleri sonucu elde edememektedirler. Bu yazımız üzerinde bu konumuz hakkında daha aydınlatıcı ve karmaşık olmayan bilgiler sunacağız. Şimdi çokça merak edilen konumuz hakkında bilgileri hemen sunalım. İlk olarak her cep telefonlarında olduğu gibi akıllı cep telefonlarında da şarjın gereğinden fazlaca tükenmesine yol açan bazı etkenler bulunmaktadır. Bu etkenlerin minimuma indirilmesi veya da gereksiz ise tamamen kaldırılması cihazın şarjının daha fazla dayanmasına zemin hazırlamaktadır.

Akıllı Cep Telefonunuzdaki Şu Etkenler Üzerinde Değişiklik Yaparak Cihazınızın Şarj Kalitesini Yükseltebilirsiniz

*Ana ekranda kullanılan duvar kağıdını ve temayı değiştirin: Akıllı telefonunuzun gereğinden fazlaca şarj tüketmesinin önemli nedenlerinden biri olan duvar kağıdı ve temayı değiştirmenizde fayda bulunmaktadır. Hatta akıllı telefonunuzun orijinal temasını kullanmanızı tavsiye ederiz.

*Ekran aydınlatmasını azaltın: Tıpkı diğer cep telefonlarında olduğu gibi akıllı cep telefonlarında da şarjın kısa sürede bitmesine yol açan ana etkenlerden biri de ekran aydınlatmasının gereğinden fazlaca olmasıdır. Dolaysıyla akıllı cep telefonunuzun şarjının daha fazla dayanması için ekran aydınlatmasını minimuma indirmelisiniz.

* Kablosuz bağlantıları etkisizleştirin: Kablosuz bağlantıların her zaman şarjın erken tükenmesine neden olduğunu belirtmek isteriz. Dolaysıyla akıllı cep telefonunuzun şarjının daha fazla dayanması için kablosuz bağlantıları etkinsizleştirmeniz gerekmektedir.

*Ram ve uygulamaları kontrol edin: Ram ve uygulamaları sıkça kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Buradaki işlevlerin bozulması beraberinde şarjın kısa sürede tükenmesine neden olabilmektedir.

Görüldüğü üzere akıllı cep telefonların şarjının daha fazla dayanabilmesi sadece birkaç basit uygulama sayesinde gerçekleşebilmektedir. Dolaysıyla sizler de akıllı cep telefonunuzun şarjının daha fazla dayanmasını isterseniz yukarıdaki uygulamaları hayata geçirebilirsiniz. Ayrıca yukarıdaki basit uygulamaların uygulanması konusunda herhangi bir zorluk çekerseniz konu hakkında bilgisi bulunan başka bir kullanıcıdan destek talep edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK