AKP İstanbul Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal Kimdir

AKP İstanbul Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal Kimdir

Kim Kimdir
PAYLAŞ
Mevlüt Uysal Kimdir, Biyografisi

Son dönemlerde siyaset arenası kaynıyor dersek yeridir. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ beyefendinin istifası sonrası Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olacak sorusu sorulmaya başlandı ve soruya yanıt kısa zaman önce geldi.

MEVLÜT UYSAL BİYOGRAFİSİ?

Mevlüt Uysat aslen Antalyalı olup, 1966 tarihinde hayata merhaba demiştir. Eğitim hayatında ilk ve orta eğitim sürecini Antalya ilinin Alanya ilçesinde tamamlayan Sayın Uysal takvimler 1988 tarihini gösterdiğinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak kariyer hayatına adım atmıştır.

Okulunu tamamlamasının hemen ardından icra etmeye başladığı avukatlık mesleğinin yanında sürekli olarak aktif siyasetin içinde yer almıştır.

Mevlüt Uysal’ın Eşi Hatice UYSAL hanımefendi olup evliliklerinden 4 çocukları bulunmaktadır.

Mevlüt UYSAL ve Başakşehir Belediyesi 

Mevlüt Uysal Resimleri

İstanbul da mesleki kariyerini sürdüren Uysal Başakşehir ilçesinde yaşamaktadır ve o bölgenin önemli toplu yaşam alanlarından olan Başakşehir’de 1. Etap Site Yönetimi Kurucu Yönetim Kurulu başkanlığını yerine getirmiştir. Daha sonra takvimler 2009 yılını gösterdiğinde Başakşehir ve Bahçeşehir birleşerek ilçe olduğunda 29 Mart 2009 tarihinde düzenlenen seçimlerde “Başakşehir Belediye Başkanı Adayı” adayı olarak aktif siyasette bir adım önü çıkmıştır.

Siyasi yelpazeye Ak Partinin merhaba demesiyle Küçükçekmeke İlçe Teşkilatı kurucu başkanı olarak görev almıştır. Daha sonra Başakşehir ile Bahçeşehir birleşme sürecinde Başakşehir belediye başkanlığına aday olarak 103 111 seçmenin oy kullandığı seçimde 39 072 oy alarak Başakşehirin ilk belediye başkanı olmuştur.

Daha sonra yapılan 2014 seçimlerinde yeniden aday olan ve bu girdiği seçimde sandıkta oy kullanan 190 906 seçmenin 92 559 unun oyunu ayan ve ilk seçimlere göre aldığı oyu artıran Uysal ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmuştur. İlçede popülaritesi oldukça iyi seviyededir. Ve aynı başarıyı İBB seçimlerinde yakalayacağı siyasi çevrelerde konuşulmaktadır.

Sizlerinde Sayın Başkanın Hayatı Hakkında Bilgiler ve Belediye Yönetimi İle İlgili Görüşleri ve Bilgileri Var ise yorum kısmından paylaşabilir mi ?

BİR CEVAP BIRAK