Ankara Ev, Arsa, Daire Fiyatları

Ankara Ev, Arsa, Daire Fiyatları

Ekonomi ve Borsa Yorumları
PAYLAŞ

2017-2018 Dönemi Emlak Piyasasında Ankara Vizyonuna Dair Bilgiler.

Son yıllarda emlak piyasasında taşlar yerine oturmaya başladı diyebiliriz. Özellikler 2005 yılı ve sonrasında düşen konut kredisi faizleri ve sonrasında tam olarak olmasa bile uygulanmaya başlayan Mortgage kredileri sayesinde düşen faiz ortamında uzun vadeli düşük faizli kredi imkanına kavuşan Türk Halkı Dünyada Mekan Ahirette İman Felsefesinden hareketle ev sahibi olmak için bankaların ve konut edinme sistemlerinin yolunu tuttu. Özellikle büyük şehirlerde ciddi primler meydana geldi 2008 krizi sonrası iki yıllık bir dinlenme dönemi sonrası yeniden yukarı yönlü bir harekete başladı. Sizlere bu yazımız da Başkent Ankara ilimizde Emlak Yatırımı konusunda yapılabilecekleri söylemek istiyoruz.

 

2017-2018 Ankara Uygun Fiyatlı Ev ve Daireler

 

Ankara ilinde gelirinize göre konut bulmanız oldukça kolaydır. Ucuz konut almak için ilk önerimiz Bağlum Bölgesidir. Önceleri Keçiören ilçemize bağlı bir bölge olan Bağlum son dönemlerde oldukça cazip durumdadır. İkinci önerimiz Pursaklar civarıdır. Eğer iki odalı şirin bir ev istiyorum derseniz sizler için Karacaören Toki konutlarını önerebiliriz. Bu bölgede yatırım yapılabilecek iki bölgemiz daha bulunmakta birisi Altınova bölgesi diğeri ise Akyurt tur.  Ankara daire fiyatlarında yukarıda belirttiğimiz bölgelerde 125 bin ile 200 bin lira arasında konut bulabilirsiniz.

 

Mamak civarında kentsel dönüşüm olan bölümlerden daire alabilirsiniz. Ayrıca şehre uzak olsa da çok fazla para harcamadan Etimesgut ve Sincan ile Yenikent civarından ev alabilirsiniz.

2017-2018 Ankara Orta ve Üst Gelir Seviyesi Ev ve Daireler

Ankara ilimizde Orta ve Üst Gelir seviyesi ev satın almak isteyenler için Tavsiyemiz Oran, İncek, Ümitköy, Çayyolu, Eryaman, Batıkent ve Balgat Civarlarıdır.  Bu bölgelerde ortalama bir sitede 380 000 lira ile 1,5 Milyon lira arasında kendinize güzel bir yaşam alanı satın alabilirsiniz. Seçiminiz eğer Villa tarzı bir yaşam ise Gölbaşı Hacılar Civarı ile Temelli civarında 350 000 ile 1 1,500 000 lira arasında havuzlu ve havuzsuz villalarda yaşayabilirsiniz.

2017-2018 Ankarada Arsa, Arazi Alınacak Bölgeler

Ankara ilimizde arsa almak isteyenler için öncelikle Bağlum, Altınova ile Batıkent Çakırlar bölgesini tavsiye edebiliriz. Bu bölgelerde yapılacak yatırımlar 1 ile üç yıl arasında oldukça güzel bir getiri sağlayabilir. Ancak arsa yatırımı sabır gerektirmektedir ve alacağınız arsanın fiyatının abartılmış derece yüksek olmadığını öncelikle belirlemelisiniz.

Ahmet BULUT

Not: Yazımız Bilgi Vermek Amaçlıdır. Alım Yada Satım Tamamen Sizlerin Kendi Şahsı Kararıdır…

BİR CEVAP BIRAK