Anne Sevgisi Hakkında Kısa Kompozisyon

Anne Sevgisi Hakkında Kısa Kompozisyon

Edebiyat Konu Anlatımları
PAYLAŞ

Anne, bir çocuk ya da yetişkin bir birey için her zaman en değerli kişi olarak kalmaya devam edecektir. Bizi doğuran ve yıllarca kahrımızı çeken annelerimiz, her zaman her şeyin en iyisi ve güzeline layıktır. Anneler günü gibi özel günlerde yılda birkez dahi olsa hatırladığımız annelerimize daha fazla vakit ayırmalı ona değer verdiğimizi göstermeliyiz.

 

Koruyucu bir melek gibi her zaman kanatlarını çocuklarının üzerinde tutan anne, hem merhamet sahibi olup hem de büyük bir maneviyata sahiptir. Annelerimiz ile geçireceğimiz vaktin bizler açısından değerli olduğu kadar onları da mutlu edeceğini unutmamalı ve onlara elimizden geldiğince daha fazla vakit ayırmalıyız.

 

Anne Sevgisi Anlam ve Önemi

Bir anne için en değerli varlığı her zaman evlatları olup bir evlat için de anne değerli ve kıymetlidir. Her ne kadar bazı özel günlerde annemizi hatırlayıp onu mutlu etmeye çalışıyor olsak da onlara daha fazla vakit ayırmak ve vakti daha iyi geçirmek gerekmektedir. Yeni doğan ya da yetişkin olan bir çocuk için en etkili koruyucu annedir. Annelerimiz koruyucu olduğu kadar vefakar ve aynı zamanda merhamet sahibi olup bizler için kendi hayatını ve mutluluğunu göz ardı etmekte ve geri plana atmaktadır.

 

Her çocuk doğumundan itibaren annesi ile bir bağ ve yakınlık kurarak büyümeye başlar. Çocukların büyük bir kısmı korktuklarında ya da bir şeye ihtiyaç duyduklarında annelerine seslenmekte ve onları çağırmaktadır. Anne sevgisinin yerini alabilecek hiçbir şey olmamakla birlikte her zaman baskın ve baki kalmaya devam edecektir. Bu sebeple annelerimize daha fazla vakit ayırmalı ve onlarla iyi geçinmeliyiz.

 

Unutmayın ki bizlerin hayatında anne ve babalarımızın yeri hiç bir zaman için doldurulamaz. Bizleri özen içinde büyüten gece için bizler için uykusuz kalan, kendisi için yok kelimesini kullanabilirken evlatların yok dememek, tamam diyebilmek için kendinden fedakarlık yapanlardır büyüklerimiz.  Annelerimizi saygı ile anarken babalarımızı da unutmayalım. Unutmayın ki gün gelecek bizlerde anne ve baba olacağız. O yüzden onları hiç bir zaman için ilgisiz bırakmayın onlara layık birer evlat olun.

BİR CEVAP BIRAK