Araba Koltuğu Nasıl Temizlenir ve Silinir?

Araba Koltuğu Nasıl Temizlenir ve Silinir?

Faydalı Bilgiler, Genel
PAYLAŞ

Erkeklerin en çok önem verdikleri mallarının başında otomobilleri gelmektedir. Temizliğinden, güzel ve bakımlı görünümüne kadar bir çok hususa dikkat edilir otomobillerin. Kişinin elbisesi gibi çevresine imza atmasının yoludur bakımlı ve temiz bir arabasının olması.

Araba Koltukları Nasıl Temizlenmeli

Pek çok insan için aracı, yaşamın bir parçası olarak görülmekte kimi zaman insanlar araçlarına büyük bir tutkuyla bağlanmaktadır. İster aracınıza özel bir ilginiz olsun, isterseniz düzenli bir kullanıcı olun, zaman içerisinde araç koltuklarının kirlendiğiniz ve hızla kötü görüntülere neden olduğunu görebilirsiniz. Üstelik oluşan sorun yalnızca kötü görüntüyle ilgili olmayıp aynı zamanda kokuya da neden olabilir.

 

Aracının içinde herhangi bir sebeple yabancı bir maddenin, koltuklara nüfuz etmesi, araç kullanıcısını geçici bir süre rahatsız etmese de temizlenmesini zorunlu kılmaktadır. Aracın kirlenmeye karşı müsait olan en önemli parçası olarak görülen araç koltukları, yalnızca sayılı olan nedenlerden ötürü değil aynı zamanda yolcunun kıyafetleriyle de taşınabilmektedir.

 

Pratik Olarak Araba Koltukları Nasıl Temizlenir

Araçların temizliğinde ve bilhassa koltuk temizliğinde pek çok sürücü genellikle oto yıkamacılardan yardım almaktadır. Aracın iç ve dış temizliği yapılmasına karşın iç temizliğinde daha fazla detaya ve özel ilgiye ihtiyaç duyulması nedeniyle geçici bir yıkama ve temizlik işleminin kir ve kalıcı izlerin temizlenmesi noktasında yetersiz kalacağı aşikardır.

 

Araç koltuklarını evinizde kolayca temizleyebilmenize karşın dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. Örneğin araç koltuklarınızın rengine etki edecek çamaşır suyu ve türevi ürünlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Silme işlemi ve kullanılan ürün kadar işlem sonrasında yapılacaklarda önemlidir. Örneğin aracınızın koltuklarını sildikten sonra mutlaka kalan nemin ya da sıvının bir süpürge ya da benzeri araç ile çekilmesi yararlı olacaktır.

Araç koltuğu temizliğinde ilk olarak araç koltuğu üzerinde yer alan parçaları mümkün olduğunca koltuktan ayırın. İlk aşamada koltuğunuzu derine nüfuz eden elektrikli bir süpürge ile süpürün ve yüzeysel tozların ıslanmayla yeni lekelere neden olmasını önleyin. Koltuklarınızın yapısına ve döşemelerin şekline bağlı olarak özel temizlik amacıyla üretilen losyonlar ile araç koltuklarını temizlemeye başlayın.

 

Genellikle uygulama öncesinde kullanılan ürünün döşemenin küçük bir köşesinde denenmesi ve birkaç dakika beklenmesi gerekir. Bu işlem sonunda bir sorun olmaması durumunda temizliği losyon ile tamamlayın ve temizlik sonrasında koltukların nemini alabilmesi için mutlaka aracın havalanmasını sağlayın.

BİR CEVAP BIRAK