Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır?

Askerlik Tecil (Erteleme ) İşlemleri Nasıl Yapılır?

Hayata Dair Deneyimlerim
PAYLAŞ
Asker Resimleri

Sağlıklı Her Türk Erkeğinin Yapması Gereken ve Yaparken Gurur Duyacağı Bir Vatan Görevidir Askerlik. Bir Ülkenin Huzur İçinde Olması İçin Öncelikle O Ülkenin Güvenli Olması Gerekmektedir. Güvenli Olabilmesi İçinse Öncelikle Sınır Güvenliği ve İç Güvenliğin Sağlanması Gerekmektedir.

Sınır Güvenliği İçin Türk Silahlı Kuvvetleri İç Güvenlik İçinse Öncelikli Olarak Emniyet Genel Müdürlüğü Görev Almaktadır.

Askerlik Tecil İşlemleri Nasıl Yapılır?

2017-2018 Tecil İşlemleri Hakkında Bilgileri ve Askerlik çağına gelenlerin en çok merak ettiği soruların başında gelen Askerlik Erteleme Nasıl yapılır sorusunu sizlere kısa bir biçimde açıklamak istiyoruz.

Askerlik Tecili İçin Gerekli Evraklar hangileridir sorusunun yanıtını da kısaca verelim. 2017-2018 Askerlik Tecil İşlemleriAskerlik Tecil İşlemleri hakkında kafanıza takılan bir şey olursa sormanız durumunda merak ettiklerinizi yanıtlayabilirim.

Askerlik Resimleri
Üniversite eğitiminizi sürdürüyorsanız ya da onun haricinde askerlik nedeniyle size problem olabilecek başka işlerinizden ötürü askeri vazifenizi ertelemek gibi bir kaygınız bulunuyorsa, askerliğinizi tecil ettirebilir ve ilerleyen bir zaman diliminde askere gitmeye karar verebilirsiniz.

Askerlik tecil işlemi için askeriyeye gitmeniz gerekmektedir.  Tecil işlemini ilerleyen bir döneme ertelememeniz gerekiyor. Aksi halde başınıza ciddi anlamla problemler açılabilir. Evraklarınızı hazır ettikten sonra  tecil işlemi sadece 2-3 saatinizi alacaktır.

Kısa süre içerisinde askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz. Büyük şehirlerde yaşıyorsanız tecil işlemi daha uzun sürebilir. Askerliği tecil ettirmek için birtakım evraklara ihtiyacınız olacaktır. Bu evrakları şu şekilde sıralayabiliriz:

 

–          En son mezun olduğunuz okulun diplomasının aslı veya fotokopisi

–          12 adet vesikalık fotoğraf ( Son altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor.)

–          Sürücü belgesine sahipseniz yanınızda bulundurun.

–          Kimlik( Kimliğinizde T.C kimlik numarasının olması gereklidir. Ayrıca yıpranmış kimlikle işleminiz yapılmayabilir.)

 

Hazırlamış olduğunuz evrakları tamamladıktan sonra artık başka bir belgeye ihtiyacınız kalmayacaktır. Hazırlanmış olan bu evraklarınız ile size en yakın yerdeki askerlik şubesine giderek be askerliğimi tecil ettirmek için geldim demeniz ve yanınızda bulunan evrakları teslim etmeniz yeterli gelecektir.
Askerlik Ödevinizi huzur içinde kazasız belasız, sıkıntısız bir şekilde tamamlayarak ailenize sevdiklerinize bir an önce kavuşmanız dileğiyle.
Hayırlı teskereler arkadaşlar
Alaattin KEŞOĞLU

Not: Unutmayın ki Askerlik Kutsal Bir Vazifedir. Bu Vazifeden Bedenen Bir Engeliniz Yoksa Uzak Durmanız Sizin İçin Hiç Bir Zaman İçin Artı Değildir…

BİR CEVAP BIRAK