Aşkta Yapılmaması Gereken Hatalar Nelerdir?

Aşkta Yapılmaması Gereken Hatalar Nelerdir?

Aşk ve İlişkiler
PAYLAŞ
İlişkilerde ve Aşkta Yapılmayacaklar

Aşk ve güven bir birlikteliği ayakta tutan unsurların başında gelmektedir. Birde karşılıklı saygı varsa o zaman o birliktelik çok güzel meyve verir. Bu durumu ortaya koyabilmek için Aşkta Yapılmayacak Hataları bilmemiz gerekmektedir. Unutmayın ki Aşk Sevginin ilk adımıdır.. Bu adımı doğru atan mutluluğu yürür yanlış atan hüzünlerde kaybolur.

Onun için aşkta ve ilişkide hata yapmamanın püf noktalarını arar dururuz her zaman. Evli ya da nişanlı hatta henüz bu aşamaya gelmemiş çiftler için aşkta dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Elbette çiftler için düzeltilebilecek küçük hatalar ya da kusurlar kısa sürede çözümlenebilir. Ancak bazı konularda dikkatsiz davranılması bugün olmasa dahi gelecekte karşınıza kötü bir cümle ile çıkabilir.

Aşkta Hangi Hataları Yapmamalıyız

Kadın, erkek, Küsme, KüslükEşiniz ya da sevgiliniz uzun süre suskun kalıyor ya da size karşı davranışlarında değişim gösteriyor ise siz ya da o, incitecek bir hata algılamış olabilirsiniz.

Genellikle aşkta dikkat edilmesi gereken hususları sınıflandırırken kişilerin birbirine saygı ile yaklaşması gerektiğini, yalan söylememesi vurgularız.

Fakat bazı durumlarda çok daha basit görülen konular, ciddi problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Hem erkek hem de kadının ilişkide eşit davranışlar sergilemesi ve karşısındaki bireye eşit olarak yaklaşması gerekir. Örneğin alışverişe ya da bir yemeğe çıktığınızda hesabı hep sevgiliniz ödüyor ise bu bir süre sonra rahatsızlık uyandırmaya başlayabilir.

Yine hatalı bir davranış sergilendiğinde ağlamak ya da suçu diğer şeylere atmak çok doğru bir davranış olmayacaktır. Sık, sık özür dileyecek davranışlar sergileniyor ya da yalan söylüyorsanız, ilişki bir süre sonra çıkmaza girmeye başlayacaktır.

Not: Aşk konusunda bir çok yazı okumuş bir çok aşk doktoru olarak tanınan insanın görüşlerini ilgi ve dikkat ile takip etmişsinizdir. Ancak unutmamalıyız ki her insanın aşkı hissedişi ve yaşama biçimi farklıdır, aşkı tanımlaması farklıdır.

Gerçek anlamda bir aşkı sürdürmenin ve onu ayrılıklardan uzak, saygı çerçevesinde ve artan bir sevgiyle sürdürmenin temel yolu karşılıklı güven ortamının sağlanması ve bu ortamın bozulmaması için yalanlardan aldatmalardan uzak bir şekilde hareket edilmesidir.

Yoksa kim ne derse desin her şey boş sözler olmaktan öteye geçemeyecektir.

Yüreğinizde daimi aşk olması dileğiyle.

BİR CEVAP BIRAK