Bacakta Çıkan Batıklardan Kurtulmanın Yolları ve Yöntemleri

Bacakta Çıkan Batıklardan Kurtulmanın Yolları ve Yöntemleri

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
Bacakta Çıkan Batıklar

Bacaktaki Batıklardan Nasıl Kurtulabilirim

Günümüzde güzellik konusunda bayanlar eskiye göre daha hassas durumdalardır. Bayanların Bakım ve Güzellik konularında merak ettiklerinin başında gelen Bacakta Çıkan Batıklardan Kurtulmanın Yolları ve Yöntemleri nelerdir genellikle bu problemden muzdarip olanların ilk çözümünü aradığı şey olmaktadır. Kozmetik çözümler olabileceği gibi doğal çözüm yolları da tercih edilen bu konuya dair yararlı bilgileri aktarmak istiyoruz.

 

Kadınlar için büyük bir sorun haline gelen ve özellikle yaz aylarında daha fazla rahatsız eden bacakta batma sorunu, ağda, jilet ya da epilasyon sonrasında oluşan problemlerden birisidir. Genellikle kullanılan kozmetik ürünler ya da farklı özelliklerde sunulan epilasyon araçları bu sorunun giderildiğini dile getirse de uygulamış olduğunuz yöntemlerin başarısız olması durumunda aşağıda yer alan doğal uygulamalara göz atabilirsiniz.

 

 

Bacakta Çıkan Batıklardan Kurtulmak İçin Yapılacaklar

Bacaklarda ağda, epilasyon ya da jilet sonrasında çıkan batıklardan kurtulmanız için ilk olarak epilasyonu azaltmanız ve vücudunuzu duş sırasında keselemeniz gerekmektedir. Ayrıca bazı doğal maskelerinde batın sorununa olumlu etkiler yarattığı görülmektedir.

Bacaktaki Batıkların Bitkisel Çözümü

Maske -1

Bir fincan kadar yulaf unu, bir yemek kaşığı kadar limon suyu ve kil, iki yemek kaşığı kadar hint yağı bir kap içerisinde eriyinceye kadar karıştırılır. Daha sonra hazırlanan karışım bacaklara sürülür ve kuruyuncaya kadar beklenir. Kuruduktan sonra bacaklarınızdaki maskeyi ovarak çıkartın ve nemlendirmek amacıyla badem yağı sürün.

Maske -2

Bir çay bardağı kadar limon suyu ve sodayı karıştırıp, duş sırasında öncelikle bacaklarınızı kabak lifi ile iyice keseleyin. Nemini aldırdığınız bacaklarınızda bu karışımı uygulayın. Bu karışımı her duş öncesinde uygulamanız bacaklarınızda oluşan batıkları önlemeye yardımcı olacaktır.

Öneri 1

Cilt yapınıza uygun olan nemlendirici yağlar kullanarak cildinizi yumuşatarak Batık durumdaki kılların cildinizden çıkmasını kolaylaştırabilirsiniz. Bacaklar da karşınıza çıkan batık sorunundan kurtulmak için en yararlı ve uygun yağlar gül yağı ve biberiye yağıdır. Dikkat etmeniz gereken bir husus var bunu da belirtelim Badem yağı, susam yağı gibi kıl köklerine doğrudan etki etmekte olan yağlar kıl yoğunluğunu arttırmaya neden olacağından dolayı tercih edilmemelidir.

Bacaktaki Kıl Dönmesinin Çözümü Video

Batık Probleminin Çözümünde Doğal Yöntem ve Yolları ve yapılacakları açıklayan bu makale haricinde sizlerin denemiş olduğu yöntemler mevcut ise yorum kısmından paylaşabilir veya makale biçiminde iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK