Başarmak İçin Adım Atmak

Başarmak İçin Adım Atmak

Kişisel Gelişim Yazıları
PAYLAŞ
Başarı, Başarmak

Başarmak İçin Adım Atmak Kişisel Gelişim Yazıları 

Başarmak, işte anahtar kelime bir çoğumuzun hedefinde her zaman bir hedef ve bu hedefe ulaşmak için başarılı olma isteği vardır. Peki başarmak o kadar zor mu.

Aslında bir şeyi bilmek lazım bence başarmak o kadarda zor değil yeter ki başarmak için adım atın ve ben bu işin sonunu getireceğim deyin.

Belki hedefinize ulaşmanız imkansız olabilir ama imkansıza karşı bile mücadele ederek siz aslında zoru başarmış oluyorsunuz.

Peki ben zoru başarmak değil tam anlamıyla başarıya ulaşmak istiyorum. Hedeflerime ulaşmam lazım diyorsanız işte başarının anahtarları. 

Kişisel Gelişim,Başarı Basamakları

  • Yapamam diye bir şey yoktur yapmak için mücadele edebilirim vardır.
  • İmkansız deme sakın çünkü sen yüce Yaradanın mucizevi eserisin sana zorluklar karşısında karşı koyabilme ve mücadele edebilme gücü verilmiştir.
  • Karşına çıkan zorluklar senin pes etmen için değil daha fazla kuvvetlenerek yenmen içindir. Yılmayacak azmedeceksin ve böylece artık başarıya giden yolda ilerlediğini göreceksin.
  • Gereksiz sinir ve korkulardan uzak duracak hedefine gitmek için yapman gerekenleri planlayacaksın. Bir gün önce olduğun yerden asla geri dönmeyeceksin. Unutma ki başarı senin için var, sen ise başarmak için.
  • Kendine sonsuz güvenmeyeceksin ama asla güvensiz olmayacaksın. Sadece şunu diyeceksin yapmam gerekeni yapacak güç ve birikim bende var. Ama bu birikimde hiç bir zaman geri kalmayıp sürekli kendini geliştirecek zamanın seni yenmesine izin vermeyip sen zamanı yenmeye çalışacaksın.
  • Ve en önemlisi başarmak için insanlara asla çok güvenmeyeceksin ama onları da kırmadan onlarla birlikte hareket edeceksin.

Naçizane kişisel gelişim tavsiyelerimi sizlerle paylaşmak istedim . Umarım bir nebzede olsa sizlere yararlı olmuşumdur.

Başarıya Ulaştığınız Günlerde Görüşmek Üzere

Ali ÜNAL

BİR CEVAP BIRAK