Basen Bölgesini Eritmek için Egzersiz Önerileri ve Beslenme

Basen Bölgesini Eritmek için Egzersiz Önerileri ve Beslenme

Kadının Dünyası
PAYLAŞ

Günümüzde yalnızca kadınlar değil erkeklerinde yaşadığı sorunlar arasında yer alan ancak estetik kaygılar itibariyle kadınları daha fazla rahatsız eden basen yağları, egzersiz ve benzeri pek çok uygulamaya başvurulmasına karşın, istenilen düzeyde eritilememekte ve kişileri ruhsal açıdan rahatsız etmektedir. Diyet vb uygulamalar, basen bölgesinde oluşan yağların eritilmesinde çok düşük bir etkiye sahiptir. Bu bakımdan bölgenin doğru egzersizler ile kontrol altına alınması gerekir.

Basen bölgesinin şekillendirilmesi ve bu bölgede oluşan yağların giderilmesi için egzersiz ve diyet uygulamalarının tek başına bir şey ifade etmeyeceğini bilmelisiniz. Beslenme konusunda yeterli özeni göstermemeniz, yağlı, tuzlu ve unlu mamullerden uzak durmamanız, basen bölgesinde ki yağlanmanın artmasına neden olacaktır.

Hem yazılı hem de görsel basında sıklıkla basen bölgesindeki yağları eritmeye yönelik bilgilerin paylaşıldığını görebilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenme, daha iyi bir yaşam şeklini benimseme, diyet uygulamaları ve egzersizler ile bu yağları kontrol altına alarak sizlerde çok daha hoş bir görünüme ulaşabilirsiniz.

 

Basen Bölgesini Eritmek için Egzersiz Önerileri

Doğrudan basen bölgesinde bulunan yağlanmayı yok edebilecek bir yiyecek olmamakla birlikte dengeli beslenme yanında diyet programına uymanız, gerekli durumlarda uzman desteği almanız gerekmektedir. Ayrıca adet düzensizliği ve östrojen dengesizliği gibi sorunlarında kısmen bu bölgede yağlanmaya neden olacağını hatırlayarak var olan sağlık sorunlarının çözümüne yönelmelisiniz.

Beslenme açısından makarna, fasulye, zeytinyağı, yeşil yapraklı sebzeler, lif içeriği bakımından zengin olan besinleri tüketmenizi öneriyoruz. Egzersizlere baktığımızda ise sıklıkla uygulanan squat egzersizlerinin öne çıktığını görebilirsiniz. Omuzların dik, çenenin düz ve yukarı bakan, bacakların kalça genişliğinde açıldığı bu egzersizde günde 20 kez tekrarlayacak şekilde oturup kalkmanız gerekmektedir.

Bir diğer egzersizde ise bacaklarınızı omuz genişliğinde açtıktan sonra ellerinizi belinize bağlayın ve tek ayağınızdan destek alarak diğer ayağınızı yavaşça yukarı kaldırın. Bu işlemi her bacak için günde 10 kez tekrarlamanız gerekmektedir.

Son önerimizde ise yumuşak ancak belinizi destekleyen bir zemin üzerine sırt üzeri uzanın. Kalçanızı mümkün olduğunca ittikten sonra bir bacağınızı yukarı kaldırın ve bu işlemi her bacak için 10 kez tekrarlamayı unutmayın.

Basen Bölgesini Eritmek için Egzersiz Önerileri ve Beslenme

Basen Eritmek İçin Ne Yemeliyiz

Egzersiz ve spor yolu ile bazen eritmek için çabalarken bu yaptıklarımızı dengeli bir beslenme ile taçlandırmamız oldukça yararlı olacaktır. Özellikle yağ yakmaya yardımcı olacak ve metabolizmamızı daha hızlı çalıştıracak yiyecekleri tüketmemiz daha hızlı basen eritmeye destek olacaktır. Basen Eritmeyi Hızlandıran Yiyecekler Hangileridir diyorsanız Sağlıklı Yaşam Koçu Arzu Karabulut’un beslenme önerilerini yazımız devamında sunuyoruz. 

Yoğurt: İçeriğinde probiyotik bakteriler, kalsiyum ve protein içeren yoğurt basenleri eritmeye yardımcı olurken metabolizmanın da daha hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Günlük bir kase doğal ev yogurdu yemek hayalinizde ki biçimli vücuda ulaşmanıza yardımcı olacaktır. İsterseniz tüketeceğiniz yoğurdun içine bir çay kaşığı acı pul biber ile birlikte yarım limon suyu ekleyerek akşam yemeğinden iki saat kadar zaman geçtikten sonra tüketebilirsiniz.

Ispanak: İçeriğined lösin aminoasitleri bulunan ıspanak yağ yakıcı besinler arasında öne çıkanlardandır. Düşük kalori değerine sahip olan ıspanak kilo verme diyetlerinin vazgeçilmezleri arasındadır ve doyana kadar yiyebilirsiniz. Alışılmış tüketim biçimleri haricinde mezeler, salatalar ve çorbalarda da kullanabilirsiniz.

Yumurta: Yağ Yakmaya yardımcı olan, içeriğinde yer alan proteinlerden dolayı tok tutan bu yardımcı besin maddesi basenleri eritmek için muhteşem bir seçim olarak öne çıkmaktadır. Kahvaltınız da ya da ara öğün olarak haşlanmış bir köy yumurtası yemeniz vücudunuzun ihtiyacı olan günlük vitamin ve minerallerin karşılanmasına yardımcı olacaktır. 1 adet normal büyüklükte ki yumurta 70 kalori ihtiva etmektedir.

Yeşil çay: Benim en temel amacım yağmak ve kilo vermek diyorsanız eğer hayatınızda mutlak bir şekilde bulundurmanız gereken şeylerden biri de yeşil çaydır. Uzmanlarca yapılmış olan araştırmaların neticesinde düzenli spor, dengeli beslenme ile desteklendiğinde yeşil çayın yağ yakmayı hızlandırdığı görülmüştür. Günlük olarak 2 fincan sallama yada aktardan almış olduğunuz tomurcuk yeşil çay yağ yakmanız da oldukça yararlı olacaktır.

Ceviz: İçeriğinde yer alan protein, vitaminler ve Omega 3 yağı olan ceviz kilo vermek isteyenlerin diyet programlarında gerekli besinler listesinde ilk sıralardadır. Sabahları aç olarak bir bardak kadar ceviz suyu içerseniz eğer bu daha çabuk doymanızı sağlar tatlıya duyulan isteği azaltır ve iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olur.Ceviz Suyunun Hazırlanışı, 1 bardak suyun içinde 1 tam ceviz içi ekleyerek sabaha kadar beklettikten sonra aç karnına cevizleri yiyebilirsiniz.

 

Yulaf ezmesi: Güvenli bir karbonhidrat kaynağı olan Yulaf Ezmesinden Günlük 2 yemek kaşığı kadar tüketebilirsiniz. Daha çabuk bir şekilde yağ yakmanıza yardımcı olur tatlı yeme isteğinizi keser. Yüksek oranda lif barındırdığından dolayı kabızlık probleminiz varsa giderilmesine yardımcı olur.

Chia tohumu: Basen bölgesinde ortaya çıkan yağlanmaların en temel sebeplerinin başında aşırı miktarda tüketmiş olduğumuz, tatlı, yağlı ve tuzlu yiyecekler gelmektedir. İçeriğinde Omega 3 yağları, diyet lifi bulunan chia tohumuyla puding yapıp tatlı isteğinizi bastırıp hızlıca yağ yakabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel günlere

BİR CEVAP BIRAK