Benzin ve Mazot Kaç Derecede Donar ?

Benzin ve Mazot Kaç Derecede Donar ?

Faydalı Bilgiler
PAYLAŞ
Benzin, Mazot Kaç Derecede Donar,Akaryakıt Pompası Resimleri

Fosil Yakıtlardan Benzin ve Mazot Kaç Derecede Donar, Benzinin ve Mazotun Donma Derecesi Kaçtır sorularının yanıtını merak etmeyen yoktur içimizde. Neden diyecek olursak günümüzde bir çoğumuzun kullanmış olduğu araçlar ya benzinli yada dizel araçlardan oluşmaktadır. Bu yüzdendir ki bu soru her zaman kafamızı kurcalar çünkü aracımız bize ummadığımız bir anda gerekebilir ve baktığımızda aracımızın donmuş olmasını hiç birimiz istemeyiz. Birde bizler gibi ihtiyaç duyduğunda değil geçimini kazanmak için araç kullananlar var ki işte onlar için mazot ve benzinin donma derecesi oldukça önemlidir.

 

Mazot Kaç Derecede Donuyor ?

Mazot eğer içerisine başka bir madde katılmazsa -20 derece olduğunda donmaya başlar. Yurdumuz şartlarında karasal iklimin hüküm sürmüş olduğu bir çok ilimizde kış aylarında -20 dereceden daha soğuk günlerle karşılaşmaktayız. Bu durumu göz önüne alan akaryakıt dağımız firmalarımızda mazotun donmasının önüne geçmek ve donma işleminin daha düşük derecelerde gerçekleşmesini sağlamak için çalışmalara devam etmektedir. Yoksa geçmiş dönemlere baktığımızda Mazot -5 derece gibi çokta soğuk olmayan derecelerde donmaktaydı. İlerleyen dönemde bu derecenin daha düşerek -20 den – 30 yada kırklara indiğini görebileceğiz diye düşünmekteyiz.

Donmuş Mazot Deposu

Benzin Kaç Derecede Donuyor ?

Akaryakıtlar arasında en çok kullanılanların başında gelen benzinin donma eşiği mazota göre oldukça düşüktür diyebiliriz. Mazotun tersine benzin daha düşük sıcaklıklarda donmaya başlar. Yurdumuzda bugüne kadar benzinin donmasına neden olacak derecede bir hava sıcaklığı ile pekte karşılaştık diyemeyiz. Peki Benzin Kaç derecede donar diyorsanız işte yanıtı.

Benzin  havalar eksi 45 dereceyi gösterdiğinde donar.

Not: Siz Siz olun aracınızın bakımını yaparken mevsim şartlarının gereklerini dikkate alarak hareket edin. Unutmayın ki siz aracınıza ne kadar bakım yaparsanız o kadar konforlu ve güzel seyahat edebilirsiniz.  Konumuz Benzin ve Mazotun donma derecesi ancak kış denilince sıklıkla meydana gelen kazaları duymaktayız nedeni ise kar yağışı ve buzlanmanın yanına eklenen tedbirsizlik, ihmalkarlık ve aşırı sürat yüzünden bir çok insanımız sakat kalmakta veya canını kaybetmekte, ciddi anlamla maddi hasarlar ile karşılaşabilmekteyiz o yüzden lütfen her şeyden önce biraz daha dikkat edelim.

BİR CEVAP BIRAK