Beren Saat Kimdir Hayatı Boyu ve Kısa Biyografisi

Beren Saat Kimdir Hayatı Boyu ve Kısa Biyografisi

Kısa Biyografiler
PAYLAŞ

Rol Aldığı Tüm Televizyon Dizilerinde Canlandırdığı Karakterlerle İstisnasız Olarak İnsanların Sevgilisi Olarak Denilse Hata Edilmiş Olmaz Değil mi ?

Beren Saat Kimdir

26 Şubat 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen beren saat İstanbul’da ikamet etmektedir. Türk televizyon ve sinema film oyuncusu olan beren saat, eğitim hayatına Ankara TED kolejinde başlamıştır. Ardından Başkent Üniversitesinde eğitim gördüğü yıllarda Türkiye’nin Yıldızları yarışmasına katılarak 2. olmayı başaran Beren Saat, Tomris Giritlioğlu’nun oldukça dikkati çekmiştir. Girintilioğlu ile tanıştıktan sonra profesyonel oyunculuğa ilk adımını atan Beren Saat, Başkent Üniversitesinden ayrılmıştır. 2004 yılında Aşkımızda Ölüm var adlı dizide ilk rolünü alan Beren Saat, Tomris Girintilioğlu ile çalışmalara devam etmiş ve aşka sürgün adlı dizide sevdiklerini ekran başına toplamıştır. 2006-2008 yılları arasında hatırla sevgili dizindeki başarı ile oldukça konuşulan oyuncu, 2008-2010 yıllarında Aşk-I Memnu dizisindeki Bihter karakteri ile oldukça ses getirdi.

 

Güzelliği ile herkesi hayran bırakan Beren Saat, Aşk-I Memnu dizisinde Kıvaç Tatlıtuğ ile başrolleri paylaştı. Başarılı ve yetenekli oyuncu Halit Ziya Uşaklıgil’in muhteşem eserindeki Bihter karakterini başarıyla canlandırdıktan sonra halk arasında oldukça tanınan ve sevilen bir oyuncu haline gelmiştir. 2010-20012 yılları arasında Fatmagül’ün suçu ne?  Dizisinde başrol alan güzel oyuncu, şimdilerde İntikam adlı dizide başrol oyunculuğu yapmaktadır. Rol aldığı dizilerde karakterlerin hakkını veren başarılı oyuncu bu sayede kendini oldukça geliştirmiş ve ününü pekiştirme imkânına sahip olmuştur. Aşk-ı memnu dizi ağır eleştirilere mağdur kalmasına rağmen, oyuncuların başarısından ötürü izlenme rekorları kırmış, yurtdışında da yoğun ilgi görmüştür. Aldığı dizilerde toplum adına bazı göndermelerde bulanan beren saat, kadın haklarının gözetilmesi adına oldukça başarılı çalışmalara imza atmıştır.

Beren Saat Fiziksel Özellikleri Nelerdir

Asıl adı :Beren Saat

Doğum Yeri: Ankara

Doğum Yılı: 26 Şubat 1984 doğumlu ve (Eylül 2017 itibarıyla) 33 yaşındadır

Kilosu: : 52

Metre Olarak Boyu: 1.64 m

Doğal Saç Rengi: Kumral

Göz Rengi: Kahverengi

 

Sizlerde Televizyon Dizilerinin Sevilen Yüzü Beren Saat ile ilgili olarak görüşlerinizi ve ona olan sevginizi ifade etmek ister misiniz ? Cevabınız evet ise yorum kısmından sitemiz takipçileri ile fikirlerinizi , sevginizi paylaşabilirsiniz. Unutmayın ki sanatçılarımız sizin sevginizle o şöhrete ulaşıyor.

BİR CEVAP BIRAK