Burcu Kara Kimdir Hayatı, Boyu, Yaşı Nedir, Nereli, Göz Rengi

Burcu Kara Kimdir Hayatı, Boyu, Yaşı Nedir, Nereli, Göz Rengi

Kişisel Gelişim Yazıları
PAYLAŞ
Burcu Kara

Televizyon dizilerinin aranılan ve sevilen yüzüdür.

Burcu Kara Kimdir Kara Biyografisi

1 Mart 1980 tarihinde Bursa’da dünyaya gelen ünlü oyuncu Burcu Kara, ailesinin ilk çocuğudur. Anne ve babası öğretmen olan kara, yurdun çeşitli yerlerinde yaşam fırsatı yakalamış, anne ve babasının Bursa’da görev yaptığı sıralarda dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına Bursa’da başlamış ve çeşitli illerde eğitim almıştır. Eğitmen olan anne ve babası ilk çocuklarının eğitiminde oldukça titiz davranmış ve en iyi eğitimi alması adına ellerinden geleni yapmıştır.

 

İlk üniversitesini yirmi yaşında iken bitirmiş ardından Eskişehir Anadolu üniversitesi iktisat bölümünde eğitim almaya başlamıştır. Televizyon dünyasının içinde bulunma hayâlını küçüklüğünden beri kurduğunu belirten burcu kara, Eskişehir’de öğrencilik yaptığı sıralarda yerel kanallar genelinde sunuculuk yaparak televizyon dünyasına giriş başarılı bir giriş yapmıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra memleketine dönmüş ve eğitim aldığı alan genelinde yatırım yapma çalışmalarına başlamıştır. İçinde bulunduğu sektörde aradığı mutluluğu yakalayamayan ünlü oyuncu, hayalini bir adım daha öne taşımak adına spikerlik ve diksiyon kurslarına başvurmuştur.

 

Kısa süren eğitim ardından kendini oldukça geliştiren kara, 2002 yılında haber spikerliği yaparak karşımıza çıkan isimler arsındaki yerini almıştır. Haber kanalında çalıştığı yıllarda aynı zamanda oyunculuk dersleri de almaya başlamış ve televizyon dünyası içinde bulunmak istediği konumun oyunculuk olduğuna karar vermiştir2002 yılında ilk dizi oyununu haziran gecesi adlı dizide duygu karakteri ile canlandırmış, bunun yanında çeşitli sinema ve tiyatro oyunları içinde bulunmuştur.

 

Burcu Karanın Oynadığı Filmler ve Diziler

Haziran Gecesi (2004)

Elveda Derken (2007)

İpsiz Recep (2008)

Kirli Beyaz (2010)

Maskeli Balo (2010)

Yıllar Sonra (2011)

Tozlu Yollar (2012)

Milat (2015)

Burcu Kara Kimdir Hayatı, Boyu, Yaşı Nedir, Nereli, Göz Rengi

Burcu Kara Fiziksel Özellikleri Nelerdir

Asıl adı :Burcu Kara

Doğum Yeri: Bursa

Doğum Yılı: 1 Mart 1980 doğumlu ve (Eylül 2017 itibarıyla) 37 yaşındadır

Kilosu: : 56

Metre Olarak Boyu: 1.75

Doğal Saç Rengi: Kahverengi

Göz Rengi: Mavi

Ünlü Dizi Yıldızını Hakkında Görüş ve Yorumlarınız Var İse Paylaşır mısınız ?

BİR CEVAP BIRAK