Buzdolabında Saklanacak Güzellik Ürünleri,Kozmetikler Hangileridir?

Buzdolabında Saklanacak Güzellik Ürünleri,Kozmetikler Hangileridir?

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ

Bir çok kadın kullanmış olduğu güzellik ürünlerini makyaj masasının üzerinde veya banyo dolabının içinde saklar. Fakat güzelleşmek için kullandığımız bu ürünlerin bazılarının buzdolabının içinde muhafaza edilmesi gerektiğini bir çoğumuz bilmiyor. Peki neden bazı ürünler buzdolabında saklanmalı diyorsak eğer bu durumu sadece ürünlerin daha uzun ömürlü olması değil diyen dünyaca ünlü New York’tan uzman Dermatolog Dendy Engelman, “Buzdolabında ürünün sıcaklığı sabit kalıyor, böylelikle aşırı sıcak veyahut soğuk geçişleri yüzünden formülasyon etkilenmiyor.”

İşte buzdolabınızda yer açmanız şart olan belli başlı güzellik ürünleri:

 

1. Göz kremi:

Kullanacağınız göz kreminin soğuk olması bu ürünün yalnız serinletici etki yapması olarak değil o etki dışında kan damarlarında ortaya çıkan şişliklerin azaltılmasına da yardımcı olmaktadır.

2. Parfüm:

Çevresel faktörler olan Güneş ışığı ve ısı en sevdiğiniz vazgeçilmeziniz olan parfümün kokusunda değişiklik oluşmasına sebep olabilir. Kullandığınız parfüm eğer uzun bir zaman dilimi sıcak etkisinde kalırsa parfüm içeriğinde bulunan kimyasallar da kırılma meydana gelir kokusu tamamen değişir.

3.Doğal Vücut Bakım Ürünleri: Vücut bakımı için kullanacağınız ürünlerin doğal olduğunu göz önüne aldığınız zaman ürünlerin içeriğinde koruyucu madde bulunmadığından hareketle bu ürünlerin bakteri ortaya çıkması için daha müsait olduğunu düşünerek onları buzdolabında daha uzun bir zaman diliminde muhafaza edebilirsiniz, ayrıca ürünlerin bakteri üretmesinin de önüne geçersiniz.

4. Yüz maskeleri: Çokça göz kremi gibi, serin yüz maskeleri kılcal damarları daraltır ve kızarıklık eğilimini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bunların dışında tahriş olmuş olan cilt üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi bulunmaktadır.

Buzdolabında Saklanacak Güzellik Ürünleri,Kozmetikler Hangileridir?

5. Eyeliner: Dünyaca tanınmış ünlü makyaj uzmanlarının dikkat ettiği ve özenle üzerinde durdukları bir şey vardır o da uygulamadan 10 dakika kadar önce kullanılacak göz kalemi ve eyelinerları buzdolabına koymayı tavsiye etmektedir. Böylelikle daha düzgün çizgilerin çizilmesinde hiç zorlanmadan göz kalemleri ve eyeninerları kullanabilirsiniz.

6. Ruz / dudak balsamı: Bu ürünlerin kullanım ömürlerini uzatmak için daha uzun bir süre ilk günkü gibi kullanabilmek için buzdolabında muhafaza etmemiz yararlı olacaktır. Bu ürünleri sıcak havalardan ve güneş ışığından uzak tutarak kimyasal parçalanmasının önüne geçebiliriz.

Bakımlı ve Güzel Günlere.

BİR CEVAP BIRAK