Cildim Kuru Cildimi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Cildim Kuru Cildimi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
Cildim Kuru Cildimi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Cilt Kuruluğu Sorununa Çözüm Bularak Cildini Nemlendirmek Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmanın En Önemli Adımlarındandır. Cilt kuruluğu günümüzde hem kadın hem de erkeklerin yaşadığı ortak sorunlardan birisidir. Gerek cildin doğal yapısı gerekse de kullanılan ürünler etkisinde ortaya çıkan kuruma, cildin pul pul dökülmesine neden olmaktadır. Bu sorun aynı zamanda çeşitli cilt problemlerine de zemin hazırlaması nedeniyle mutlaka dikkate alınmalıdır.

 

Cilt Kuruluğu Sorunu

Cilt yapınız ne olursa olsun kış aylarında soğuk ve kirli hava etkisinde cildiniz kurumaya başlayacaktır. Yaz aylarında ise daha çok cildin yeterince su alamaması ya da terleme etkisinde su kaybı nedeniyle kuruma sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu sorun beraberinde kaşıntı problemini getirmektedir. Dökülme yalnızca kötü görüntüye değil farklı cilt hastalıklarına da neden olabilir.

 

Cilt Kuruması Neden Olur?

 

Cilt Kuruluğunun Çözümü Nedir, Cildim Kuru Cildimi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalıyım sorumu cilt kuruması problemi yaşayanlarca her zaman merak edilmektedir. Cilt yüzeyinde yaşanan kuruma probleminin temelinde hava değişimleri ve kullanılan ürünler yer almaktadır. Yalnızca sıcak ve soğuk hava değil mevsim geçişleri sırasında hava sıcaklığının dengesiz olması da cilt yapısının bozulmasına ve kuruma sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda cildin hızla çatlaması, dökülmeye başlaması gece kremleri ya da çeşitli nemlendiriciler ile önemli oranda giderilebilmektedir.

 

Yalnızca hava değil aynı zamanda yaşta ciltte meydana gelen bu değişimlerde etkilidir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte sebum üretiminin azalmaya başlaması, cilt kuruması yanına çeşitli bazı sağlık sorunlarının da yaşanmasına neden olmaktadır. Yine, cildinizi pH düzeyi yetersiz olan sabunlar ile yıkamanız, aşırı sıcak su kullanmanız, cilt kurumalarını artırmaktadır.

Cilt Kuruluğunu önlemek için yapılacaklar

Cilt Kuruluğunun Çözüm Yöntemleri

Cildi nemlendirmek amacıyla kullanabileceğiniz pek çok farklı ürün çeşidi bulunmaktadır. Fakat bu ürünlerin cilt yapısıyla uyumlu olması ve sonuçları itibariyle kalıcı bir etki sunabilmesi için mutlaka doğal içeriğe sahip olması gerekir. Doğrudan uzmanınız tarafından önerilen ürünleri kullanabileceğiniz gibi evinizde hızlı ve basit bir şekilde hazırlayacağınız cilt nemlendirici ürünleri de kullanabilirsiniz.

Nemlendirici ürünün yapısını oluşturan bileşenler arasında şu yağlardan biri ya da birkaçının bulunmasına özen göstermelisiniz. Bu yağlar arasında özellikle jojoba, Hindistan cevizi yağı, kayısı çekirdeği yağı, badem yağı ve kakao yağı dikkat çekmektedir. Yine cildinizi mutlaka düzenli aralıklarla temizlemeniz, makyaj sonrası kalıntıları tamamen uzaklaştırmanız yararlı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK