Cilt Canlandırıcı ve Gençleştirici Maske

Cilt Canlandırıcı ve Gençleştirici Maske

Genel
PAYLAŞ

Cildi canlandıran ve gençleştiren maskeler diğer pek çok bakım ürününe göre çok daha popüler ve daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Bu maskelerin gerek sahip olduğu doğal yapı gerekse de çok daha uygun maliyetler ile hazırlanabilmesi hem kadınlar hem de erkekler tarafından daha fazla tercih edilmesine etki ediyor.

 

Cilt bakım maskesi hazırlarken genellikle cilt tipine ve yaşanan soruna yönelik maskeler hazırlanmaktadır. Örneğin cildin yenilenmesini ve canlanmasını sağlamak için kuru cilt yapısında bal içeren maskeler sıklıkla kullanılırken daha yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde ise sirke ve limon suyu içeren maskelerin daha sık tercih edildiği görülmektedir.

 

Yine cilt bakım maskelerinde sıklıkla tercih edilen kil içerikli ürünler cildin gençleşmesinde önemli bir etki yaratmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki maskeler tek başına daha genç görünmenizi, cilt sorunlarından arınmanızı sağlamayacaktır. Cildinizi maske harici zamanlarda düzenli olarak temizlemek, belirli aralıklar ile kullandığınız ürünlerin cilt üzerinde yarattığı tahribatı gidermek, cilt bakım sorunlarının önüne geçecektir. Aşağıda sizler için derlediğimiz bilgilerde cilt canlandıran ve gençleştiren maskelere göz atabilirsiniz.

 

Cilt Canlandıran ve Gençleştiren Maskeler Nasıl Hazırlanır?

Kuru ve yıpranmış bir cilt yapısına sahipseniz alkol içerikli ürünlerden, greyfurt ve limon suyu gibi asidik yapıya sahip meyvelerden kesinlikle uzak durmalısınız. Kullanacağınız bakım maskelerinin mutlak suretle cildi besleyen bal, yoğurt ve süt gibi ürünlerden oluşmasına dikkat etmeli, cildi canlandırmak adına yalnızca normal havalarda değil sert ve kuru havalarda da maske yapmalısınız.

 

Örneğin sık kullanılan bir maskede civan perçemi yaklaşık 15 dakika kadar kısık ateşte kaynatıldıktan sonra suyu alınmalı, posa ezildikten sonra üzerine az miktarda limon suyu ve birkaç çay kaşığı kadar zeytinyağı dökülerek bal ve yumurtayla karıştırılmalıdır. Bu maske ile cildinizin canlanmasını sağlarken daha hoş ve genç bir görünüme ulaşabilirsiniz.

Cilt Canlandıran ve Gençleştiren Maskeler

Bir diğer maskede ise bir avuç kadar çilek iyice ezildikten sonra az miktarda yulaf unu ile karıştırılır ve üzerine bir adet yumurta sarısı dökülerek iyice çırpılır. Maskenizi cildinize uyguladıktan 20 dakika sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.

Cilt Gençleştirme Maskeleri

Günümüzde doğallık ve bitkisel çözümler sağlık alanında olduğu gibi güzellik ile cilt bakımında da eskiye oranla daha fazla tercih edilmektedir.

Ballı Salatalık Maskesi

Bu maskemizi hazırlamak için ilk olarak orta boyda bir salatalık ve 2 kaşık kadar bal gerekmektedir. Hazırlamaya başlarken yapacağımız ilk şey salatalığı rendelemek olacaktır, rendelemiş olduğumuz salatalığın suyunu alıyoruz ve bu suyun içerisine balımızı ekliyoruz. Daha sonra bu karışımı bir şişenin içine koyarak hazırlanmış olan bu karışım ile akşamları yüzümüzü siliyoruz. Bu karışımı boyun ve göğüs bölgelerine de sürerek kullanabiliriz. 4 hafta müddetince kullandıktan sonra bu maskenin etkisini ve yararlarını görebilirsiniz. Ancak bu maskeden daha iyi çözüm bulmak istiyorum diyorsanız eğer sabahları da bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Fakat bu sıvının cildimizde kuruması için yaklaşık olarak 20 dakika kadar bir zaman dilimi gerekmektedir. Hazırlanmış olan tonik bittiğinde onu tekrardan tazelememiz gerekmektedir.  Ben çok uğraşmam bir kere de yapayım kurtulayım gibi bir düşüncede bulunmayın çünkü aşırı olarak yapılan ve bayat olarak kullanılan bir tonik sizin içinin çok ta yararlı olmayacaktır.

Civan Perçemi ve Ballı Kür

Bu kürü hazırlarken ilk yapılacak şey civan perçemini saf su içerisinde 10 dakika kadar kaynatmak olacaktır. Kaynatma işlemi tamamlandıktan sonra soğumaya bırakarak bir çay bardağı miktarınca alıp almış olduğumuz bu suyun içerisine biraz limon suyu ile 1 kahve kaşığı kadar zeytinyağı katalım. Bir diğer kabın içerisinde ile 1 kaşık kadar bal ile yumurta sarısını karıştıralım. Yapılan bu karışımı civanperçemi suyunun içine katalım. Daha sonrasında ise biraz yulaf unu koyarak karıştırdığımız zaman oldukça iyi bir maske hazırlamış oluruz. Bu maskeyi yüzümüzde ortaya çıkan kırışıklıkların çözümünde yardımcı olması için kullanabiliriz maske yüz üzerinde yaklaşık olarak yarım saat kadar kalmalı.

Sağlıklı ve güzel günlere..

BİR CEVAP BIRAK