Cilt Sorunları İçin Ev Yapımı Maskeler

Cilt Sorunları İçin Ev Yapımı Maskeler

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
Cilt Maskeleri, Doğal Cilt Bakımı

Cilt Bakımı, Güzelliği İle Sağlığı Kadın Yada Erkek Her Zaman Merak Uyandırır. Çünkü Kimse Soluk ve Hasta Görünümlü, Yaşça Büyük Gösteren Bir Cilt İle Toplum İçin Olmak İstemez. O yüzdendir ki daha genç ve bakımlı olmak için çözüm arar. Bu çözüm bazen bir plastik cerrahın yetenekli ellerinden bazen ise evde yapılacak doğal kürlerden geçer.

 

Cilde Bakım Yapmak İçin Bitkisel Kürler ve Maskeler

Günümüzde yalnızca bayanlar değil erkekler de artık daha canlı ve daha parlak bir cilde sahip olmak istiyor. Kadınlara oranla özellikle yüz bölgesinde sakal nedeniyle daha avantajlı olan erkekler, yaşlanma ve çevresel faktörler etkisinde ortaya çıkan sorunları ev yapımı maskeler ile gidermeye çalışıyor.

Cilt Sorunlarından Kurtulmak İçin Ev Yapımı Maskeler

 

Cildinizi tazelemek ve daha güzel bir görünüme sahip olmak için çuvallarca para harcamanıza gerek yok. Elbette kimi bakım ürünleri, cildin daha genç görünmesini ve daha canlı olmasını sağlıyor. Ancak evinizde hazırlayabileceğiniz maske ve kürlerde büyük oranda bu açığı kapatabilir.

Cilt Maskesi, Cilt bakımı, Doğal Kürler

İki adet domates ve yeterli miktarda sütü, domatesin kabuklarını soyduktan sonra bir kap içerisinde karıştırın ve mikserden geçirin. Bu karışımı püre haline gelinceye kadar karıştırın ve temiz olan cildiniz üzerine sürün. Ortalama 20 dakika kadar bekledikten sonra maskeyi ılık su ile temizleyin. Bu maskeyi haftada iki kez uygulamanızı öneriyoruz.

Kuru ciltler için kullanabileceğiniz bir diğer maskede ise bir adet muz, bir tatlı kaşığı kadar bal ve sütü, bir arada karıştırın. Daha sonra maskeyi cildinize uygulayın ve 15 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi durulayın. Bir önceki maske de olduğu gibi bu maskeyi de haftada iki kez uygulamanız yararlı olacaktır.

Leke ve Siyah Nokta Giderici Maskeler (Video)


Lekelerden ve siyah noktalardan kurtulmak isteyenler için video anlatım.

Yaşlanan Ciltler İçin Muzlu Doğal Maske (Video)


Yaşlanan Ciltleri daha genç ve bakımlı göstermek için Muzlu Doğal Maske Tarifi ve Hazırlanışı.

Cilt Lekeleri İçin Yumurta Kabuklu Maske (Video)


Cilt Lekelerinden Kurtulmak isteyenler için yumurta kabuklu maske tarifi ve hazırlanışı.
Paylaşımımız sizler için yararlı olmuştur umarım. Sormak istedikleriniz ve paylaşmak istediklerinizi yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK