Daha Beyaz ve Sağlıklı Dişler için Ne Yemeliyiz

Daha Beyaz ve Sağlıklı Dişler için Ne Yemeliyiz

Sağlık
PAYLAŞ
Diş Sağlığı

Beyaz ve Sağlıklı Dişler İçin Yapılması Gerekenlerin Başında Beslenmenin Önemi yadsınamaz. İkili iletişimde önemli bir anahtar olan kişinin genel temizliğinden sağlığına kadar geniş bir alanı etkileyen dişler, özellikle günümüzde çok daha önemli bir konumda yer alıyor. Karşınızdaki kişiyi etkilemek ve ona iyi bir izlenim sunabilmek için dişlerinizin daha sağlıklı bir görünüme sahip olması aynı zamanda daha beyaz görünmesi çok daha yararlı olacaktır.

 

Diş sağlığının korunması adına düzenli olarak dişleri fırçalamak, diş bakımı için geçerli olan diğer uygulamaları yapmak gerekmektedir. Aynı zamanda üç ve altı aylık periyotlarda diş doktoruna görünerek mevcut diş sağlığınızı takip altında tutmanız olası sorunlara karşı önceden hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır.

Diş sağlığının korunmasında ve diş bakımında yararlanabileceğiniz bir diğer yöntem ise bazı besinlerin tüketimine daha fazla ağırlık vermek olacaktır. Genellikle geri planda kalan bir durum olsa da tüketeceğiniz besinlere dikkat etmeniz ve bazı gıdaları ön plana almanız, dişlerinizin daha beyaz görünmesine yardımcı olacak aynı zamanda diş sorunlarını önemli oranlarda azaltacaktır.

Aşağıda sizler için derlediğimiz bilgilerde diş sağlığını korumak adına tüketmeniz gereken besinlere göz atabilirsiniz.

Sağlıklı Dişler için Besin Önerileri

Beyaz Sağlıklı Dişler

Hepimiz daha beyaz, sağlıklı ve güçlü dişlere sahip olmayı isteriz. Genellikle diş sağlığını koruma yolunda en sık başvurmuş olduğumuz yöntem olan diş fırçalama, tek başına diş sağlığının korunması ve dişlerin beyaz kalmasına yardımcı olmayacaktır. Düzenli olarak uzman kontrolünde olmak, beslenmeye dikkat etmek ve dişler için gerekli olan besinleri almak dişlerin daha sağlıklı kalmasını sağlıyor.

Yapılan araştırmalarda diş sağlığını korumak adına tüketilmesi önerilen besinler arasında ilk sırada peynirin yer aldığı görülmektedir.

İçeriğinde bulunan kalsiyum nedeniyle dişlerin daha güçlü yapıya sahip olmasını sağlayan peynir, diğer süt ürünlerinde olduğu gibi dişlerin arasında bulunan dişe zararlı veren maddeleri arındırmaktadır.

Sağlık açısından çok yönlü fayda sağlayan yeşil çay, diş sağlığının korunmasında da önemli etkiler yaratmaktadır. Antioksidan içeriği ile ağız sağlığını koruyan yeşil çay, serbest radikallere karşı savaşmaktadır.

Bu besinler yanı sıra mutlaka tüketiminde özen gösterilmesi gereken diğer ürünler ise mantar, antep fıstığı, yoğurt öne çıkmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK