Doğum Sonrası Zayıflama, Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı

Doğum Sonrası Zayıflama, Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı

Sağlık
PAYLAŞ
Hamilelik, Doğum Sonrası Zayıflama Kilo Verme

Hanımlar için anne olmak ta önemlidir güzel bir vücuda sahip olmakta önemlidir. Her kadının hayalinde güzel bir yuvasının olması ve çocuk sahibi olmak vardır dersek hata etmiş olmayız. Ancak anne olurken yaşanılan hamilelik sürecinde alınan kilolar anneler içinde doğum sonrası süreçte önemli bir problem olmaktadır. Annelik her kadın için doğum süreci ve sonrasında en özel anların yaşandığı dönem olup farklı bir deneyim elde edilmesi dışında aynı zamanda sizinle birlikte büyüyen bir canlıya eşlik etmenizi sağlamaktadır. Bu süreçte özellikle kilo konusunda takıntılı olan bayanların, doğum sonrasında nasıl kilo vereceği ya da eski haline ne kadarlık bir süreç sonunda döneceği merak uyandırmaktadır.

 

Doğum Sonrası Zayıflamak ve Kilo Vermek İçin Neler Yapmalı Gelin Öğrenelim. Doğum öncesinde ve gebelik sürecinde bilindiği üzere beslenme oldukça önemli bir konudur. Bebeğin sağlıklı gelişimi adına annenin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini yeterli oranda alması gerekir. Doğum sonrasında ise emzirme sürecinde yine bebeğin, anneye ihtiyaç duyması nedeniyle beslenmeye özen gösterilmesi ve kilolar haricinde öncelikle anne – bebek sağlığının göz önünde bulundurulması gerekir.

 

Doğum sonrasında ortalama 6 – 12 aylık süreç boyunca yeterli oranda beslenme, egzersiz ve vücudu yormayan bazı aktiviteler, sağlıklı bir biçimde kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Genellikle gebelik sürecinde alınan kilolar, belirli periyotlar içerisinde büyük oranda verilebilse de kimi zaman bazı kadınlar için kalıcı sonuçlar doğurabilir.

 

Doğum Sonrası Zayıflama, Kilo Vermek İçin Yapılacaklar

Hamilelik, Doğum Sonrası

Doğum sonrasında alınan kilolardan kurtulabilmek için tüketmiş olduğunuz besin grubu içerisinde karbonhidratlara ayrı özen göstermeniz gerekmektedir. Özellikle gün içerisinde 5 porsiyonu geçmeyecek ölçüde karbonhidrat alımını sınırlandırmanız yararlı olacaktır. Yine dengeli ve düzenli beslenmek oldukça önemli olup öğünlerde aşırı yemek tüketmek yerine daha fazla öğünde daha az yemek tüketmeye özen gösterin.

 

Meyveler, bu süreçte en önemli yardımcılarınız arasında yer alıyor. Şeker içeriği yüksek olan meyveler sınırlandırılmak şartıyla her gün mutlaka öğünlerinizde bir porsiyon meyve tüketmeye özen gösterin. Bu grup içerisinde her mevsim tüketebileceğiniz elma gibi meyveler ise çok daha hızlı ve sağlıklı kilo vermenizi sağlayacaktır.

 

Gün içerisinde doğum şeklinize bağlı olarak egzersiz yapmak, size zor ve zahmetli bir iş gibi görünebilir. Kısmen bu doğru gibi görünse de mevcut şartlarınız göz önüne alındığında ortalama 30 – 60 dakikalık periyotlar halinde yürüyüş yapmanızın yararlı olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca emzirme sürecinde bebeğin etkilenmemesi için mutlaka bir doktor kontrolünde kilo vermeye çalışın.

BİR CEVAP BIRAK