Dudak Çatlamasına Çözüm Olarak Yapılabilecekler

Dudak Çatlamasına Çözüm Olarak Yapılabilecekler

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
Dudak Çatlamasına Çözüm Olarak Yapılabilecekler

Mevsimler Kış Olduğunda En Sık Karşılaşılan Cilt Problemlerinin Başında Gelir Dudak Çatlaması Sorunu. Bay, Bayan, İhtiyar Genç Dinlemeden Bir Çoğumuzu Uğraştıran hem görselliği olan hemde az çok dudakları sızlatarak canımızı yakan bir problemdir. Havalar soğumaya başladığında bir çoğumuz bu problem ile karşı karşıya kalır ve çözüm için çare ararız.

 

Dudakta Çatlamanın Çözümü Nedir

Soğuktan ya da kuru cilt yapısından çatlamaya başlayan dudaklarınız, uygun bakım yöntemlerini uygulamamanız durumunda dış etkilere karşı savunmasız kalacak ve diğer ağız rahatsızlıklarına davetiye çıkaracaktır. Üstelik çatlayan dudakların sağlık açısından oluşturduğu riskler yanında estetik olarak da kötü bir görüntü oluşturduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

 

Çatlayan Dudaklara Çözüm Olarak Yapılabilecekler

Soğuk havaların etkisi nedeniyle ya da cilt tipinin kuru olması sebebiyle çatlamaya başlayan dudaklar, yemek yemekten, konuşmaya kadar pek çok eylemin son derece acı bir hale gelmesine neden olabilir. Genellikle bu tür sorunlarda dudak çatlamasına aloe vera özlü kremler ya da E vitamini içeren bakım ürünleri kullanılması tavsiye edilirken aynı zamanda daha doğal yöntemlerde kullanılabilir.

 

Dudak çatlaması sorunu yaşayan kişiler için pek çok uzman, ilk olarak parlak ruj kullanılmasını tavsiye etmektedir. Ayrıca vazelin çatlak sorunlarına karşı son derece etkili bir çözüm olup aloe veralı kremler kadar etkili olmaktadır.

Kullanacağınız kremlerin mutlaka E vitamini bakımından zengin içeriğe sahip olması, güneş ile doğrudan temas halinde olmaması ve ağır kozmetik ürünlerin kullanımından kaçınılması gerekir. Ayrıca gün içerisinde tükettiğiniz su miktarının en az 8 – 10 bardak olmasına dikkat edin. Özellikle aroma içerikli koruyucuların yarattığı kötü etki yerine aromasız ürünlerin daha faydalı olacağını unutmayın.

Çatlayan Dudaklara Bitkisel ve Doğal Çözüm

1 tatlı kaşığı susam yağı

1 tatlı kaşığı yoğurt

Susam Yağı ve Yoğurt karıştırılarak çatlayan dudaklara sürülür. Hazırladığımız karışım dudaklarınızın ölü hücrelerinden arınmasını sağlar. Haftada bir uygulanması yararlıdır.

Dudak Çatlaması Nasıl Geçer Video

Dudak çatlaması için yapılacakları birde video anlatım ile sizlere açıklamak istiyoruz.

Önemli bir problem olan dudak çatlaması konusunda size yararlı olacağını düşündüğümüz bu paylaşım ile ilgili olarak sizlerde görüşlerinizi bizimle paylaşır mısınız ?

Evet Arkadaşlar Umarım Bu Soğuk Havalarda Dudak Çatlaması Probleminize Bir Çözüm Bulabilmenize Bir Nebze de Olsa Faydalı Olabilmişizdir.. 

BİR CEVAP BIRAK