Düğün İçin En Uygun Yer ve Mekan Nasıl Seçilir?

Düğün İçin En Uygun Yer ve Mekan Nasıl Seçilir?

Kadının Dünyası
PAYLAŞ
Düğün İçin En Uygun Yer ve Mekan Nasıl Seçilir?

Düğün Zamanı Yaklaştığında Gelin ve Damatları Tatlı Bir Telaş Sarar. Alınacaklar, yapılacaklar derken en son olarak nerede ve nasıl bir mekanda bu merasimin yapılacağı konuşulur. Çiftlerin sıklıkla sorun yaşadığı konulardan birisi hiç kuşkusuz düğün mekanı seçimidir. Genellikle daha önce aile bireyleri arasında belirlenen seçenekler ön planda olsa da farklı ve unutulmayacak bir düğün gecesi yaşamak isteyen kişiler için düğün mekanı seçiminde pek çok sorun ortaya çıkmaktadır. Belki de hayatınızda bir kez gerçekleşecek böylesi önemli bir olayda seçiminde uzun bir sürece yayılması gerekebilir.

 

Araştırmalarda düğün için mekan seçiminde arayışın bir yıl öncesinde başlaması gerektiği ve ortalama 6 ay öncesinde seçimin tamamlanarak hazırlıklara başlanması söylenmektedir. Olası sorunlara karşı düğün mekanında değişiklikler yapmak mümkün olsa da hem bu süreci daha hafif ve stressiz atlatmak hem de mekanı benimsemek adına seçiminizi ortalama altı ay öncesinde tamamlamanızı öneriyoruz.

 

Yine düğün mekanı seçiminde etkili olan faktörlerden bir diğeri de düğün için ayrılan bütçedir. Doğrudan bu bütçe mekanı ilgilendirmese de diğer düğün masraflarından ayrı tutularak yer seçimi için bütçe belirlemeniz gerekmektedir. Yine kır düğünü ya da bir salonda düzenlenecek düğünün aynı aralıkta olmayacağını bilmeli ve bütçenizi bu özel gün için gözden geçirmelisiniz.

Gelin, Damat, Düğün Resimleri

Düğün için En Uygun Yeri Nasıl Buluruz ?

Düğün mekanı seçiminde göz önünde bulundurulması gereken faktörler arasında ilk sırada düğün mekanının hangi amaca ve ne kadar kişiye yönelik olacağıdır. Düğüne katılacak olan davetli sayısı, mevsim, olası hava şartlarında yaşanabilecek sorunlar, düğün mekanı seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır. Açık bir alan davetli açısından çok daha cömert iken olası hava sorunları ya da davetli sayısının artması, düğünün daha geniş bir alana yayılmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda ekstra bir kapalı salon varlığı düğünün daha sorunsuz ilerlemesine yardımcı olacaktır.

 

Bir diğer faktör ise mekanın ulaşım açısından ne derece elverişli olduğudur. Elbette bu gün yalnızca size özel olsa da mekana gelecek kişilerin hem daha rahat ulaşabilmesi hem de park gibi sorunlar yaşamaması adına önceden planlama yapılması gerekir.

Tüm bu faktörler göz önüne alındığında belirlenen altı aylık sürenin aslında uzun olmadığı dikkat çekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK