En Güzel Şeydir Sağlıklı ve Huzurlu Yaşamak Bu Dünyada

En Güzel Şeydir Sağlıklı ve Huzurlu Yaşamak Bu Dünyada

Faydalı Bilgiler
PAYLAŞ
Sağlıklı Yaşam Resimleri

Hayat bu insana bazen her istediğini verir bazen ise istediklerini ya sınırlı verir yada çok ama çok kısıtlı bir oranda verir. İnsanlar hayattan aldıkları ile kıyaslarlar yaşamlarını. Eğer maddi açıdan zenginliğe ulaştıysa onun her şeye sahip olduğunu düşünürler. Aslında işin doğrusu öyle değildir bence.

 

Çünkü düşünün ki dünya kadar servetiniz var ancak en önemli şeylerden biri olan sağlığınız yok, evinizde huzurunuz yok ve mutlu değilsiniz. O yüzden hadi bırakın dünya malı için zenginleşmek için çabalamayı yaşamak için, gülmek, gülümsemek ve mutlu olmak için çabalayın. Çabalayın ki gülsün yüzünüz ve mutluluklar saçın çevrenize. Uzun uzadıya konuşmadan bir şeyleri aktarmak istiyorum sizin için ve benim içinde yararlı olacak bazı tavsiyeler, yaşama dair kısa notlar bunlar..

 

Sağlıklı Bir Yaşama Dair Kısa Notlar

Şöyle bir etrafıma bakıyorum da herkeste bir telaş, bir koşuşturmaca. Bir yerlere varmak, bir şeyleri elde etmek için var gücüyle çalışıp duruyorlar. Bir şeyleri kazanırken, birşeyler elde ederken, sağlıklarını kaybediyorlar ama farkında değiller. Elimizde olanın değerini bilmeden, gözümüz hep yükseklere bakıyor. Daha iyi bir gelir elde etmek, daha iyi yerlerde oturmak, çocuklarımızı daha iyi okullarda okutmak için uğraşıp duruyoruz. Hep daha iyisini arıyoruz durmadan. Ama sağlımızdan oluyoruz. Hayatta en büyük zenginlik sağlık der atalarımız. Ne kadar da doğru söylemişler. Her şeyin hep daha iyisini isterken, sağlığımızı kaybediyoruz. Sağlığınız yerinde olmasa dünya kadar servetin, malın mülkün olmuş neye yarar ki.

Sağlıklı Beslenmede Yenilecek Yiyecekler, Gıdaların Resimleri

Konuya dair bir örnek vermek gerekirse eğer size hemen bir örneği vereyim. Ülkemizin sayılı zenginlerinden olan Rahmetli Sakıp Sabancı’ nın bir sözü geldi aklıma. Koskoca otomobil fabrikası olan, sayısız otomobil üreten Sakıp Sabancı ağlayarak şöyle demişti. Ben o kadar araba üretiyorum ama keşke oğlumda benden bir araba isteyebilseydi. İnsanız işte herşeyin en iyisini isteriz. Onun içinde çalışır çabalarız.Ama hasta olduğumuz zaman Dünyada yutulması en zor tek şeyin su olduğunu biliyor muydunuz. Susuzluğumuzu gidermek için içtiğimiz bir bardak su bazen boğazımıza takılır kalır, yutamayız. Buz gibi akan bir çeşmenin başında dursak, ve kana kana su içemedikten sonra neye yarar. Dünya kadar malın olsa sağlığın yerinde olmayıp kullanamadıktan sonra o mal neye yarar.

 

Onun içindir ki hadi kendinizi zenginleşme yarışında biri olarak değil dünyaya yaşamaya ve görevlerini yerine getirmeye çalışan biri olarak görün ve o bilinçle hareket edin.
Görüşmek üzere..

BİR CEVAP BIRAK