En İyi, En Güzel En Kaliteli Çikolata Hangi Ülkenin?

En İyi, En Güzel En Kaliteli Çikolata Hangi Ülkenin?

Hakkında Bilgi
PAYLAŞ
En İyi En Kaliteli Çikolata Markaları

Bildiğiniz üzere Tüm zamanların en güzel lezzetli ve kaliteli çikolataların üretildiği İsviçre’de üretim yapan bir çok firma bulunmaktadır. Türkiye’de yurt dışına gezmeye yada iş için gidenlerin, geri döndüklerinde bir çoğu İsviçre çikolatası ile dönerler. Çikolata üretimi uzmanlık ister. İşin ehli olmayan bir kişiye en kaliteli malzemeleri de verseniz ortaya çıkacak olan sonuç pek te mutluluk verecek bir sonuç olmayabilir, ama işin ehli olan birine verdiğinizde ise karşılaşacağınız lezzet size parmaklarınızı yedirir.

 

Peki Sizce Dünyadaki En İyi ve Kaliteli Çikolata Hangi Ülkenin?

Türkiye’deki satılan çikolatalarla karşılaştırdığınızda tam anlamıyla çikolata tadını alabileceğiniz İsveç çikolatalarını, havaalanlarında bulunan Duty Free’lerden de satın alabilirsiniz. Parfümden sigaraya ve kozmetik ürünlerine çeşitli ürünlerin satışının yapıldığı Duty Free’lerden kaliteli İsveç çikolatası satın almak isterseniz, TL Bazında 27 ila 120 lira arasında , dolar bazında ise 15 USD ile 60 USD arasında bir bedel ödemeniz gerekiyor.

Ülkemizde oldukça sevilerek tüketilen Toblerone ve Lindt gibi markalar İsviçre  menşeili çikolata markaları arasında bulunmaktadır.

“Türk kahvesinin yanında en güzel ne gider?” diye düşünüyorsanız, isviçre çikolatalarını kesinlikle denemenizi tavsiye ediyoruz. Ağızda dağılan, sizi kendinizden geçirecek yumuşacık ve lezzetli , hoş çikolata tadı ile yerken kendinizden geçebilirsiniz bir paketi bitirmek sizin için çok uzun zaman almaz. Tabi İsviçre Çikolatalarına eş güzellikte kendi çikolata markalarımızda bulunmaktadır. Son dönemlerde büyük bir atılım yapan Torku çikolata sektöründe çok çeşidi olmasa da üretmiş olduğu az sayıda çeşit ile kalitesini göstermektedir. Uluslar arası markalarımızdan olan Ülker bünyesinde faaliyet gösteren Godiva markası ise dünya genelinde bilinen butik çikolata sektörünün farklı lezzetleri ile sevilen bir firmasıdır. Ancak firmanın üretmiş olduğu bazı ürünlerin içerisinde alkollü likörler olduğundan dolayı mütedeyyin kesin tarafından tüketimi sakıncalı olmaktadır. Alkol olmayan ürünleri ise rahatlıkla tüketebilirsiniz. Kalite konusunda sıkıntı yaşamayaksınızdır.

Ama dikkat edin de bağımlığı olmayın.
Not: Çikolata aldığınızı yer ile alışveriş esnasında ürün içerisinde Domuz Yağı ve katkılarının kullanılıp kullanılmadığını sorabilirsiniz. Ayrıca sizlerin önerdiği isviçre çikolatası markası var mı..
Kemal KARA

BİR CEVAP BIRAK