Erkeklere Özel Faydalı Cilt Bakım Maskesi Önerileri

Erkeklere Özel Faydalı Cilt Bakım Maskesi Önerileri

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
Erkek Cilt Maskesi

Erkekler İçin Yararlı Cilt Bakım Maskeleri Nasıl Hazırlanır ve Faydaları Nelerdir.

Cilt bakımında en çok kullanılan ürünler arasında yer alan cilt bakım maskeleri, gerek diğer ürünlere göre daha doğal yapıya sahip olması gerekse de daha kolay ulaşılabilmesi nedeniyle ön plana çıkıyor. Cilt bakım maskeleri her ne kadar yalnızca kadınlar tarafından tercih ediliyor gibi görülse de günümüzde en az kadınlar kadar erkeklerde cilt bakımına önem veriyor.

Kozmetik ürünlerde kadınlar yanında erkeklere özgü üretilen ürünler zaman, zaman dikkatinizi çekmiştir. Genel bileşim ve erkek cilt yapısı göz önüne alındığında bu ürünlerin kadınlara özgü olan ürünlerden büyük bir farklılığı bulunmamaktadır. Cilt bakım maskelerinde ise erkeklere özgü maskelerin diğer ürünlere nazaran farklılık gösterdiğini söyleyebiliriz.

Aşağıda sizler için derlediğimiz bilgilerde yer alan maske önerileri ve malzemelere rahatlıkla ulaşabilir ve birçoğunu evinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Ancak bu maskelerden maksimum düzeyde fayda sağlayabilmeniz için ortalama 30 – 45 gün aralığında haftada iki kez uygulamanız gerekmektedir. Cilt tipinize uygun maske seçiminde ise yağ içeriği yüksek olan ürünlerden uzak durmanız daha doğal özlere yönelmenizi öneriyoruz.

Erkek Cilt bakımı

Erkekler için Cilt Bakım Maskesi Önerileri

Zaman içerisinde gerek doğal yaşlanma süreci gerekse de dış etkilere bağlı olarak erkeklerde de cilt sorunları meydana gelmektedir. Kadınlara oranla makyaj gibi bir uygulama olmaması nedeniyle erkek cildi çok daha avantajlı bir durumda yer alırken yaşlanma belirtilerinin azaltılması, cildin daha genç ve canlı bir görünüme sahip olması adına estetik uygulamalarla birlikte maske kullanımı da artmaktadır.

Erkek cilt bakımında sıklıkla tercih edilen maskelerden ilkinde cildin yenilenmesi ve canlanmasını sağlayan süt ile yaş maya kullanacağız. Küçük kibrit kutusundan daha az yaş maya ile iki yemek kaşığı kadar sütü hazırlayın. Her iki ürünü de iyice karıştırdıktan sonra krem şeklinde cildinize uygulayın ve yaklaşık 30 dakika kadar bekleyip cildinizi durulayın. Bu karışımı haftada bir kez uygulamanız yararlı olacaktır.

Bir diğer maskede ise cilt gözeneklerinin açılması ve cildin canlanması için süt ve bal karışımını kullanıyoruz. Bir tatlı kaşığı bal ile bir bardak sütü karıştırdıktan sonra cildinize bir pamuk yardımı ile uygulayın ve 20 dakika bekleyerek cildinizi ılık su ile durulayın.

Erkeklere Özel Cilt Sağlığı ve Bakımı Maskelerine Sizlerde Denediğiniz Maskeler ve Yararlarını Anlattığınız Yorumunuz İle Katkıda Bulunur musunuz ?

BİR CEVAP BIRAK