Erkeklerin En fazla ve Sık Söylediği Yalanlar Hangileridir

Erkeklerin En fazla ve Sık Söylediği Yalanlar Hangileridir

Aşk ve İlişkiler
PAYLAŞ
Erkeklerin Söylediği Yalanlar, En Sık Söylenilen Yalanlar

Yalan hayatın her alanında en istenilmeyen şeylerden biri de olsa bir çoğumuz hayatımızın belirli dönemlerinde yada sıkıştığımızda yalana sığınırız. Dinimizce de günah olan yalan söylemek ister iş hayatında ister okulda veya aile yaşantınızda ilk başta belki işinize yarar gibi görünse de gözünüze aslında size en fazla zarar veren şeylerin başında gelir. Çünkü bir kez yalan söylediğiniz anlaşıldığında artık çevrenizdekilerin size güveni kalmaz ve siz o güvensizliğin altında ezilir kalırsınız.  Hani eskilerin bir atasözü vardır ya ” Yalancının Mumu Yatsıya Kadar Yanar ” diye evet gerçekten de yalan eninde sonunda ortaya çıkar. O zaman söyleyen tarafa karşı tam bir güvensizlik iklimi doğar o yalanın mağdur tarafında.

 

Erkeklerin Tekrar Tekrar Söylediği Yalanlar Nelerdir ?

Aslında yalanı bir cinsiyete göre sınıflandırmak her ne kadar doğru olmasa da söylenen bazı sözlerin, erkek ve kadınlarda farklı şekillerde ifade edildiğini söyleyebiliriz. Bugün pek çok erkeğin, beş dakika sonra evdeyim diyerek yaptığı işlere devam etmesi, küçük bir yalan ya da geçiştirme olarak görülürken aslında altında yatan çok daha ciddi yalanlar yer almaktadır.

Erkeklerin En Fazla ve En Sık Söylediği Yalanlar

Erkeklerin Söylediği Yalanlar, En Sık Söylenilen Yalanlar

Yalanı inanmak istediğiniz ya da gerçek olmadığını düşündüğünüz iki ayrı kategoride değerlendirmek gerekiyor. Kimi zaman yalan olduğu bariz bir diyalog da eğer, içinizde inanma isteği daha fazla baskın ise sonuç inandırıcı hikayelerin ortaya çıkmasıyla sonlanıyor.

Erkeklerin en sık başvurduğu yalanlar arasında “seni arayacağım” ilk sırada yer alıyor. Bu seni arayabilirim ya da seni aramayı düşünüyorum gibi anlamlarda da kullanılabilen bir cümle olmasına karşın çoğu zaman karşıda ki kişinin kırılması istenmediğinde söylenmektedir.

 

Yine erkekler arasında sık dile getirilen beş dakika daha mevzusu, bir barda içkisine devam eden ya da gizlice flört ettiği kişiyle muhabbetini sürdüren erkeğin habercisi olabilir. Bu, tabi ki her zaman geçerli olmayan bir durum olmakla birlikte yine de dikkatli olmanızı gerektirir.

Yukarıda ki sözler dışında bugüne kadar tanıdığın en iyi kişi sensin, evli değilim, seni seviyorum, aileni seviyorum ya da sorun sen değilsin benim gibi cümleler, sık duyulan yalanlar arasında yer almaktadır.

Bir Öneri: Siz siz olun yalandan geçmesin yolunuz. Bir hatanız olduğu zaman çekinmeden ben hatalıyım şu hatayı yaptım ama bak dürüstçe sana söylüyorum eğer benim bu hatamı bu seferlik görmez ve şans verirsen sana karşı yanlışım olmaz deyin bakın o zaman nasıl daha iyi olacak her şey.

BİR CEVAP BIRAK