Euro 2016 Nasıl Geçti, Yaşananların Kısa Bir Özeti

Euro 2016 Nasıl Geçti, Yaşananların Kısa Bir Özeti

Kültür&Sanat
PAYLAŞ

Ülkemizde spor denildiğinde ilk akla gelen Futboldur. Bir çok spor dalı olmasına rağmen futbol denildiğinde hayat durur çoğu zaman. Bir çok ailede babalar ve oğulları futbol maçı izlerken evin hanımı da bu maçı seyretmeye eşlik eder. Futbol konusunda yurdumuzda en çok takip edilen etkinliklerin başında ise Avrupa Kupası gelmektedir. Bu kupa 4 yılda bir düzenlenen ve Avrupa ülkelerinin katılmış olduğu güzel bir etkinlik olarak öne çıkmaktadır. 4 yıl aradan sonra bu yıl yapılan bu etkinlik ile ilgili olarak Euro 2016 Nasıl Sona Erdi, Neler Yaşandı Sorularının yanıtlarını sizlere açıklamak istiyorum.

 

Euro 2016 Nasıl Geçti

Bu yaz herkes heyecanla Euro 2016’yı bekledi ancak beklenen heyecan Euro 2016’nın Yüzde doksanı vasat futbolun ötesine geçemeyen maçları ile oldukça vasat bir turnuva olarak hafızalarımızda yer edindi. Hele ki gruplarda favorilerin beklenen sonuçları alamaması ve bunun ardından sıralamalarda oluşan garip durum üst tura çıkacak takımların belirlendiği turnuvanın ikinci turlarında garip iki küme oluşmasına neden oldu bir tarafta İtalya, Almanya, Fransa, İspanya gibi futbol devleri diğer tarafta ise Polonya, Galler, Belçika gibi vasat takımların toplanması ile turnuvanın heyecanı iyiden iyiye kaçtı.

Bunların yanında Galler ve İzlanda’nın yaptığı sürprizler turnuvanın kaçan tadına az da olsa heyecan kattı Çeyrek finale kadar giden İzlanda futbolu ile oldukça beğeni topladı ve çeyrek finale gittiği yolda İngiltere gibi bir futbol devini elemeyi başardı. Yarı finalde ise sürpriz takımlardan Galler, Portekiz’e elenen taraf oldu. Diğer bir yarı final maçında ise yıllardır turnuvalarda Almanya’yı yenme başarısını gösteremeyen Fransa bu sefer şanssızlığını kırdı ve Finale çıkan taraf oldu. Finalde bizi Fransa Portekiz maçı bekliyor. Büyük bir sürpriz olmazsa Fransa’nın galibiyetiyle bitecek olan turnuvanın ardından Fransa uzun yılların ardından Avrupa Kupasını kucaklamayı başaracak gibi duruyor.

BİR CEVAP BIRAK