Ev Telefonu ve ADSL Bağlantısı Nasıl Dondurulur?

Ev Telefonu ve ADSL Bağlantısı Nasıl Dondurulur?

Faydalı Bilgiler
PAYLAŞ

Modern Hayatta İnsanların Vazgeçilmezleri Arasında İlk Neler Var Diye Sorsak Bir Çoğunuz Hemen Yanıtlarsınız İnternet Diye. Eski Tarihlerde Günümüzde Evinde İnternet Bağlantısı Olmayan İnsan Çok Ama Çok Azdır. İnternet Bağlantısı Kadar Olmasa Bile Hala Evlerde Sabit Telefon Hattı Kullananlar Bulunmaktadır. Bu Sabit Hat ve İnternet Bağlantısını Bazı Günlerde Kullanmayabiliyoruz. Bir kaç günü önemsemeyebiliriz ancak yazın üç ay tatile çıkacağınızı düşündüğünüzde kullanmadığınız telefona ve internete para ödemek çok mantıksız gelmektedir.

 

Kısa süreçli ayrılıklarda ya da uzun vadeli olarak yaşadığınız yerden uzaklaştığınızda ev telefonu ve ADSL gibi bağlantılarını sonlandırmanız ya da geçici olarak dondurmanız gerekebilir. Genellikle geçmiş dönemlerde Telekom üzerinde bu işlemler halledilebilirken günümüzde abonelik dondurma süreçleri çok daha hızlı ve basit bir şekilde tamamlanabilmektedir.

Yalnızca Telekom abonelikleri değil ev telefonu ve internetinize özgü pek çok işlemi, bir telefon aracılığıyla bugün gerçekleştirebiliyoruz. Sizde, ev telefonu ve adsl bağlantınızı geçici olarak dondurmak ya da farklı işlemler yapmak istiyorsanız aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz.

 

ADSL Bağlantısı Nasıl Dondurulur?

Genellikle yaz aylarında ve özellikle uzun iş seyahatleri sırasında ekstra ücretler ödememek amacıyla internet aboneliğinizi dondurmanız gerekebilir. Daha önce bu işlemi yapmadıysanız ve hangi yolları izleyeceğiniz noktasında kararsızsanız basit birkaç işlem ile aboneliğinizi dondurabilirsiniz.

 

ADSL aboneliğini dondurmak üzere yer alan bazı gerekçeler kapsamında abonelik kısa sürede dondurulabilmektedir. Bu gerekçeler arasında geçici süreliğine yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri, askerlik hizmeti, ev ya da okul değişimi, ekonomik sorunlar, ailevi ya da diğer özel nedenler öne çıkmaktadır.

Hat dondurma işleminde 444 0 375 numaralı TTNET Müşteri hizmetlerini arayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bu işlem için ADSL ücreti alınmamasına karşın geçmişten olan borçlar ve diğer bazı vergi kalemlerinde ücretler yansıtılmaktadır.

Çevirmeli Ev Telefonu

Ev Telefonu Nasıl Dondurulur?

Benzer gerekçeler ile ADSL bağlantısında olduğu gibi ev telefonunuzu da geçici olarak dondurabilirsiniz. Genellikle uzun seyahatler ve taşınma nedeniyle dondurulabilen ev telefonu, dondurma işleminde herhangi bir numara değişimine neden olmamaktadır.

Hat dondurma işlemi için Türk Telekom müşteri hizmetlerine ulaştıktan sonra var ise borçlarınız hesap edilmekte ve belirlediğiniz tarih aralığında dondurma işlemi yapılabilmektedir. Ancak borçlarınızın dondurma işlemi sonrasında iki ay içerisinde ödenmesi gerekir.

BİR CEVAP BIRAK