Farah Zeynep Abdullah Kimdir

Farah Zeynep Abdullah Kimdir

Kim Kimdir
PAYLAŞ
Farah Zeynep Abdullah

Türk Televizyon Dizilerinin En Sevilen Oyuncularının Yaşam Hikayelerinde Farah Zeynep Abdullah fiziksel özellikleri ve özet yaşam öyküsü.

Farah Zeynep Abdullah Kimdir Biyografisi

17 ağustos 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Farah Zeynep Abdullah, oyunculuk kariyeri ile ismini duyuran isimler arasında yer almaktadır. 2010 yılından bu yana kadar çeşitli projelerde yer almış ve bu projelerde gösterdiği üstün performansı ile anılmaya devam eden oyunu Gülay ve Osman Abdullah çiftinin çocuklarıdır. 2011 yılında 2. Antalya televizyon ödüllerinden en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülü ile şereflendirilmiş, aynı yıl 18. Sadri Alışık tiyatro ve sinema ödüllerinden yardımcı rolde yılın en başarılı kadın oyuncusu ödülüne layık görülmüştür.

 

Babası aslen ırak Türkmenlerinden olup, eğitim hayatına İstanbul’da başlamıştır. Eğitimine İngiltere’de devam etmiş olan ünlü oyuncu, küçüklüğünden beri oyunculuğa ilgi duymuş ve ailesini teşvikleri ile oyunculuk eğitimi almaya başlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2010 yılında öyle bir geçer zaman ki adlı dizide gerçekleşmiştir ve dizinin ikinci bölümünde ayrılmak zorunda kalmıştır. Oyunculuk deneyimi için dondurduğu üniversite eğitimine geri devam eden Farah Zeynep Abdullah, İngiltere’de kent üniversitesinde eğitime devam etmiştir. Fransızca drama bölümünde eğitimini 2013 yılında başarı ile tamamlamıştır. Eğitiminim tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen Farah Zeynep, kısa süre içerinden yeni teklifleri değerlendirmiş ve 2014 yılında kurt seyit ve şura adlı televizyon dizisinde başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. 2015 yılının sinema dünyasında barbie prense ve rocstar adlı sinema filminde prens azra karakteri ile karşımıza çıkmıştır.

 

Farah Zeynep Abdullah Fiziksel Özellikleri Nelerdir

Farah Zeynep Abdullah Resimleri

Asıl adı : Farah Zeynep Abdullah

Doğum Yeri: Beşiktaş, İstanbul

Doğum Yılı: 17 Ağustos 1989 doğumlu ve (Temmuz 2017 itibarıyla) 28 yaşındadır

Kilosu: : 61

Metre Olarak Boyu: 1.60

Doğal Saç RengiSarı

Göz Rengi: Kahverengi

BİR CEVAP BIRAK