Fars Kedisinin Bakımı, Beslenmesi, Özellikleri

Fars Kedisinin Bakımı, Beslenmesi, Özellikleri

Genel, Hakkında Bilgi
PAYLAŞ
Fars Kedisi Resimleri

Kedi Kimilerince Nankör Diye Nitelense de Aslında Çok Hoş ve İyi Bir Evcil Hayvandır. Günümüzde en çok beslenilen evcil hayvanların başında kediler ve köpekler gelmektedir. İnsanların bazen yalnızlığını paylaştığı bazen birlikte oyunlar oynadığı, güldüğünde ağladığında yanında olan bir canlıdır kediler. Bir Çok farklı türü olan kedilerden Fars Kedisine dair bilgileri paylaşmak istiyorum.

 

Fars Kedisine Dair Merak Edilenler

Fars ya da İran kedisi olarak bilinen bu kediler, Dünya üzerinde bilinen en eski kedi ırkları arasında yer almaktadır. Diğer kediler ile geçinme konusunda oldukça iyi olan ve çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilen Fars kedisi, oldukça zeki ve dikkatli bir türdür.

 

Fars Kedisinin Bakımı – Eğitimi ve Özellikleri

Fars Kedisi Resimleri

Etkileyici bir yüz yapısına, yuvarlak kafa şekline sahip olan Fars kedileri, Dünya üzerinde bilinen en eski kedi ırkları arasında yer alır. Genel görünüm açısından basık bir burnu olan kedinin iri, yuvarlak gözleri bulunmaktadır. Güçlü fiziği ile öne çıkan Fars kedileri bu fiziğe rağmen kaba bir görünüme sahip değildir. Kaslıdır ancak muntazam vücut hatlarına sahiptir. Karakter açısından en çok tercih edilen ev kedilerinden olan Fars kedisi, gerek uyumu gerekse de aile ile kurduğu bağlar sebebiyle çok hızlı iletişim kurar.

 

Fars Kedisi Bakımı açısından diğer kedi ırklarına göre biraz daha fazla ilgi istese de bu işlem rutine alındığında pek de rahatsız etmeyecektir. Beyaz, siyah, mavi, krem ve duman renklerinde olanları mevcut olup farklı renk ve tonlarda lekeli olanları da vardır. Fars kedilerinin düzenli olarak fırçalanması gerekir. Aşırı tüy yutması durumunda bağırsak problemleri ortaya çıkacaktır. Yine farklı bir sorun olmadığı sürece kuru şampuan kullanılmasında fayda vardır.

Fars (İran) Kedisi Ne Yer

 

Bu dünya tatlısı kedilerin beslenmelerine de dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Ucuz ve kalitesiz olan bazı mamalar o dünya tatlısı İran kedinizin tüylerinin normalden kat be kat fazla dökülmesine sebep olurken, kaliteli mamalar İran kedinizin tüylerinin dökülmesini önleyecek ve sahip olduğu tüylerin daha canlı parlak olmasına yardımcı olacaktır.

Bir Kedide ki tüyler eğer canlı ve parlak ise bu o kedinin sağlığının en önemli göstergesidir diyebiliriz. Kaliteli mamalar zengin besin içeriği sayesinde kedinizin tüylerinin daha az dökülmesine yardımcı olacaktır ve sağlıklı olması için de etkili olacaktır. En fazla tercih edilen Premium Mama Markaları Hils, Proplan ve RoyalCanın dir. Bu markaların tüketimi yararlı olacaktır.

Umarım kedi sevenlerin hoşuna giden bir paylaşım olmuştur yazdıklarım.

BİR CEVAP BIRAK