Fenomen Nedir, Nasıl Fenomen Olunur?

Fenomen Nedir, Nasıl Fenomen Olunur?

Hakkında Bilgi
PAYLAŞ

Oldukça Sık Duyduğunuz Bir Kavramdır Fenomen Olmak. Fenomen Kelimesi Köken Olarak Fransızcadan dilimize giren bir kavramdır.

Fenomen Nedir, Nasıl Olunur?

Ansiklopedik bilgi paylaşımlarımıza Fenomen Nedir, Fenomen Ne Demektir sorusunun yanıtını sizlere vererek devam ediyoruz. Türkiyenin Vikipedisi olmasak ta sizlere kısa ve özlü bilgiler sunarak yardımcı olmaya devam edeceğiz.

Yunancadan gelen bir kelime olan fenomen, insana yansıyan, görünen anlamına gelmektedir. Günümüzde ise fenomen başarılı, çok tanınan ve nam salmış kişilere denilmektedir.

Örnek olarak açıklayacak olursak tanınmış bir kişi olan “İbrahim Tatlıses” şarkı söyleyip kendini yıllar boyunca tanıdığımız için fenomen birisidir. Fenomen olan kişi herkesin gözünde fenomen olmayabilir. Bunu gruplara doğru değerlendirmek daha doğru olacaktır. Mesela günümüzde patlama yapan sosyal medya olaylarında birçok kişi fenomen olmuştur.

Yapılan paylaşımlarla birlikte gündeme reklam olan “İnci Sözlük” birçok kişi tarafından tanınmıştır ve dikkatle izlenmektedir. Bu grup fenomen bir gruptur.

Çünkü paylaşımları sevilerek izlenmektedir. Sizlerde fenomen olabilirsiniz. Fenomen bir anda olabilecek bir durum değildir, bunun için zaman gereklidir.

Eğer bir Twitter veya Facebook profiliniz varsa sizlerde fenomen olabilirsiniz. Öncelikle ilginç ve sevilecek şeyler paylaşın. Ancak bu paylaşacağınız şeyler tamamıyla size ait olmalı ve özgün olmalıdır. Zaman içerisinde sizi ekleyen ve abone olan hayranlarınız artabilir. Bu sayede fenomen olabilirsiniz. Ancak uzun uğraşlar sonucu olmanız muhtemeldir.
Ali ÜNAL

BİR CEVAP BIRAK