Guam Yosun Çamuru Ne İşe Yarar?

Guam Yosun Çamuru Ne İşe Yarar?

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
guam yosunu çamuru

Okyanustan gelen bu yosun, Akdeniz bilgesinde özel olarak üretilmektedir. Bu çamurun cilt üzerine etkilerini saymakla bitiremeyiz. Kadınlar her yaz özellikle plajdan sonra bu çamuru bacaklarına sürerek, selülit gibi rahatsızlık verici görüntüleri ‘’Guam yosun çamuru’’ ile gidermektedirler.

 

Pürüzsüz başlangıçlar için, taze ciltlere sahip olmayı düşünüyorsanız bu mucize dolu çamur kürüne ihtiyacınız vardır. Bu çamur, sadece cildinizi güzelleştirmekle kalmayıp, aynı zamanda vücudunuza masaj yaparak rahatlık veriyor, üstünüzdeki yorgunluğu alıyor. Daha sağlıklı,sıkı bir cilt için,guam yosununu kullanmanızda yarar vardır. Peki, guam yosun çamuru hakkında genel bilgilerin ne olduğunu merak ediyorsanız, birazdan size vereceğimiz bilgileri, dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

Guam Yosun Çamuru Nasıl Kullanılır

İlk olarak cildiniz üzerinde bulunan ölü derilerden kurtulmak için duş almanız gerekmekte, daha sonra cildinize kese uygulamanız lazım. Devamında ise dairesel hareketler ile vücudunuzda selülit bulunan bölgelere yava yavaş yedirerek, masaj yaparak guam yosunu çamurunu sürün. Vücudunuza sürmüş olduğunuz bu maskenin hava ile temas etmesini önlemek için bu bölgeyi streç bir film ile kaplamanız da işinizi kolaylaştırmaya yarayacaktır. 15-20 dakika kadar bir süre bekledikten sonra sürmüş olduğunuz yosun çamurunu temizlemeniz gerekmektedir. Bu işlemi 1 haftalık zaman dilimi içerisinde iki sefer uygulamanız yeterli gelecektir.

guam yosunu çamuru

Guam Yosun Çamurunun Cilde Faydaları Nelerdir?

 • Yaşlılarda sarkan cilt ve yüzü gerginleştirerek, cildin eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olur.
 • Selülit oluşumunu azaltarak, tedavi edici bir özelliğe sahiptir. Bacaklarda sarkmış bölgeleri tespit ederek, toparlanmasına yardımcı olur.
 • Hücreleri yeniler, gözenekleri açar.
 • Sivilcelere merhem olur.
 • Yoğun miktarda C vitamini D vitamini ve B2 vitamini içerir.
 • Kemik sağlığına ve gelişimine yardımcı olur.
 • Doğru kullanıldığında sizi iki kat daha gençleştirir.
 • Sırt kısmına sürüldüğünde, bel ağrılarını alır.
 • Denizde oluşan cilt lekelerini giderir.
 • Bacaklarda oluşan varisleri ortadan kaldırır.
 • İtalyan kadınları ,guam yosun çamurunu sağlıklı gördüklerinden sürekli kullanmayı tercih ederler. Guam yosun çamurunun içine kekik yağı ve limon yağı karıştırılır. B2 vitamini ve K vitamini ile zenginleştirilmiş karışımın da yüksek miktarda magnezyum ve kalsiyum bulunmaktadır. Guam yosun çamuru sayesinde yüz kısmınız, bacak kısmınız sarkan ciltler yeniden hayat kazanacak, güzelliğinize güzellik katarak, farkınızı yaratacaksınız. Kendinizi severek cildinize hayat kazandıran maskeleri deneyin. Sağlıklı günler dileği ile.

BİR CEVAP BIRAK