Güzel Süslenmiş Davet Masası, Sofrası Nasıl Hazırlanır?

Güzel Süslenmiş Davet Masası, Sofrası Nasıl Hazırlanır?

Kadının Dünyası
PAYLAŞ
Davet Masası Hazırlama

Günlük yeme alışkanlıklarınız içerisinde genellikle sofralarımız pek fazla detaya dikkat edilmeden aynı şekilde hazırlanmaktadır. Sofrada yer alacak öğeler, hazırlanacak yemekler ya da sunuş şekli bu gibi durumlarda çok fazla önem arz etmiyor olsa da bir davet ya da özel bir gün nedeniyle hazırlanacak sofralarda daha fazla detaya dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Genellikle internette ve çeşitli portallarda farklı öneriler eşliğinde ulaşabileceğiniz bu tür bilgiler, size misafirlerinizi daha hoş ve güzel bir şekilde ağırlama fırsatı sunmaktadır. Sofra adabı kültürümüz açısından da önemli bir konu olması nedeniyle doğrudan karşınızdaki kişiye vermiş olduğunuz önemi ifade etmektedir. Bu bakımdan güzel süslenmiş bir davet masası hazırlanması, aynı zamanda itibarınızı da etkilemektedir.

 

Yemeklerin lezzetli oluşu her zaman daha ön planda tutulan konulardan birisidir. Ancak dikkat edilmeyen bir detay olsa da en az yemeklerin lezzeti kadar sunuluşu da önemli bir konudur. Aşağıda sizler için derlediğimiz bazı kısa bilgiler ile güzel ve hoş bir davet masası hazırlayarak misafirlerinize unutulmayacak anlar yaşatabilirsiniz.

Süslü Davet Masası Resimleri

Güzel Süslenmiş Gösterişli Davet Masası Hazırlama

Toplumumuzda en önemli konuların başında gelen yemek adabı, yalnızca yemeğin tüketim şekli ya da lezzetiyle ilgili olmayıp aynı zamanda sunumuyla da yakından ilgilidir. Temel olarak sofra kurallarına dikkat eden bir kişi için geride kalan en önemli eksik yemeğin ne şekilde ve nasıl sunulacağıdır. Bu aynı zamanda kişinin, ağırladığı misafirleri karşısında çok daha özgüvenli olmasını sağlamakta aynı zamanda unutulmayacak bir yemek olarak hatırlanmaktadır.

Hazırlayacağınız sofra ve davet masası için öncelikle masanızda mutlaka ütülü ve açık tonlara sahip bir örtü olmasına dikkat etmelisiniz. Masada yer alacak kişi sayısına göre hazırlanan tabakların belirli bir düzende yerleştirilmesi, iki kişi arasında tabakların mesafesinin ayarlanması gerekmektedir. Örneğin ana yemekleri servis edeceğiniz tabaklar dışında renklerinde uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Peçeteler her zaman tabağın sol tarafında yer almalı, kimi zaman tabağın üzerine de yerleştirilerek kullanıma hazır etkisi sunmalıdır. Ayrıca sofralarda gereksiz kalabalığı önlemek adına bazı şeyleri kolay ulaşabileceğiniz bir sehpa üzerine yerleştirmeniz yararlı olabilir.

Güzel Süslenmiş Davet Masası, Sofrası Nasıl Hazırlanır ve Göz alıcı süslenmiş bir davet sofrasının nasıl olacağı konusunda sizinde görüşünüz var ise paylaşır mısınız ?

BİR CEVAP BIRAK