Hint Kınası Nasıl Hazırlanır Kına Saça Nasıl Yapılır

Hint Kınası Nasıl Hazırlanır Kına Saça Nasıl Yapılır

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ

Hint Kınasının hazırlanışı ve saça uygulaması:

İlk olarak bize lazım olan ve alınması gereken kına miktarını söyleyelim:
Eğer Saçlarınız Kısa İse  100 gr,
Eğer Saçlarınızın Uzunluğu Boyun Hizasında İse 200 gr,
Saç Boyunuz Omuz Hizasına Kadar ise 300 gr,
Benim Saçlarımın Uzunluğu Daha Fazla Belime Yakın Uzunlukta Saçlarım Var diyorsanız 500 gr kadar bir miktarda kına almanız gerekmektedir.

 

Kendi saçlarınızın tonuna uyumlu çeşitli karışımları hazırlamak mümkündür. Saçında beyaz oranı çok ve sarıya yakın (ya da  sarı boyalı) saçlara sahip olan için almış olduğumuz kınayı limon suyu ile karıştırmamız iyi olur. (Hazır Olarak Satılan Limon Suları da olabilir)  Bu şekilde hazırlanmış olan karışım saça uygulandığında, ilk olarak karşımıza turuncuya yakın renkte bir kızıl ton ortaya çıkar, fakat bir kaç gün geçince bu saçtaki bu renk tonu yavaş yavaş bir şekilde daha dolgun ve koyu bir renge dönüşmektedir. Kumral ve daha koyu tonda bir saç sahipseniz soğan kabuğu suyu ile karıştırmanız daha mantıklı bir çözüm olacaktır. Eğer saçlarınız bakım isteyen ve kuru bir tipte ise zeytinyağı, yumurta karışımı yapanlarda olmakta.

Kına karışımı hazırladıktan sonra mümkünse bir gece boyunca üzerini naylon ile kapattıktan sonra oda sıcaklığında bekletiniz. Bunu yapamam ben diyorsanız eğer kalorifer üzerinde yaklaşık olarak 1 yada 2 saat kadar ısıtınız. Ben bunu da yapmam derseniz eğer saçınıza sürdükten sonra fön makinesi ile ısıtırsanız da aynı sonucu ulaşırsınız. Kına için ısının önemli olduğunu unutmayın. Etkileşimi arttırır.

 

Hint Kınası sonrası sonuç ve faydaları:

1. Saçlar Eskiye Oranla Daha Parlak Olurlar.
2. Saçınızdaki yağlanma azalır ve bundan dolayı da saçlarınızda ki yapışma sorunundan kurtulursunuz.

En Canlı ve Güzel Saçlara Sahip Olmanız Dileğiyle.

BİR CEVAP BIRAK