İlker Kaleli Kimdir Hayatı Boyu ve Yaşı

İlker Kaleli Kimdir Hayatı Boyu ve Yaşı

Kısa Biyografiler
PAYLAŞ

Geçtiğimiz Sezon Sona Eren ve Kanal D Ekranlarında Severek İzlenilen Poyraz Karayel Dizisinin Başrol Oyuncusu Olan İlker Kaleli Canlandırmış Olduğu Poyraz Karayel Karakteri İle Sevenlerinin Gönlünde Taht Kurmuştur. Deneyimli Bir Oyuncu Olduğunu Bir Kez Daha Göstermiştir.

 

İlker Kaleli Kimdir Kısa Biyografisi

Doğum yeri İstanbul, doğum tarihi 11 Mayıs 1984 olan Türk sinema ve dizi oyuncuğu ile tanınan İlker Kaleli İstanbul Kültür üniversitesi sanat yöneyimi bölümünde eğitim almış, daha Sonra The London Academy Of Music And Dramatic art da oyunculuk eğitimine devam etmiştir. Eğitim hayatını oldukça dolu geçiren oyuncu bu süre zarfında Şahika Tekand’da ait sütudyo oyuncuları ile birlikte çalışma imkânına sahip oluştur. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra dizi dünyasında oldukça ilgi gören isimlerin başında yer alan İlker kaleli yeteneği ile oldukça ses getirmiştir. 31 yaşında olması rağmen yaşını göstermediği ve yaşında küçük rolleri de başarıyla canlandırdığı görülmüştür.

 

2014 yılında sinema dünyasına merhaba dedi. Medyada oldukça ses getiren ve beğenilerek izlenen Silsile adlı sinema filimde oyunculuk yapan İlker Kaleli’yi Poyraz Karayel dizisiyle de tanımak oldukça mümkün. Başrolünü oynadığı dizide oldukça sevilen bir karakter olarak göze çarpan İlker kaleli şu anda da kanal D ekranlarında sevdikleriyle buluşmaya devam ediyor. 2012 yılında başlayan Uluç Bayraktar’ın yönetmenliğini üstlendiği Son adlı dizide kendini halk ile buluşturma imkanının yakalayan oyuncu kısa bir sürece seyircinin sevgilisi olmayı başarmıştır. Poyraz Karayel dizinden önceki dizilerde şöhret basamaklarını kullanarak bu noktaya gelmeyi başaran oyuncunun son derce azimli ve kararlı olduğu görülmektedir.

İlker Kaleli Kimdir Hayatı,Boyu,Yaşı Nedir,Nereli,Göz Rengi

İlker Kaleli Fiziksel Özellikleri Nelerdir

Asıl adı : İlker Kaan Kaleli

Doğum Yeri: İstanbul

Doğum Yılı: 11 Mayıs 1984 doğumlu ve (Eylül 2017 Tarihi itibarıyla) 33 yaşındadır

İlker Kaleli Kilosu: : 65

Metre Olarak Boyu: 1.87 m

Doğal Saç Rengi: Kestane

İlker Kaleli Göz Rengi: Siyah

Sizlerde Sevilen Dizi Oyuncusu İlker Kaleli İle İlgili Olarak Görüşlerinizi ve Güzel Dileklerinizi Bizimle Paylaşmak İster misiniz ?

 

 

BİR CEVAP BIRAK