Islık Nasıl Çalınır, Kolay ve Pratik Islık Çalma Yöntemleri, Yolları

Islık Nasıl Çalınır, Kolay ve Pratik Islık Çalma Yöntemleri, Yolları

Hayata Dair Deneyimlerim
PAYLAŞ

Islık Nasıl Çalınır, Kolay ve Pratik Islık Çalma Yöntemleri, Yollarını Gelin Öğrenelim.

Çocukluk yıllarında ilk öğrendiğimiz şeylerden birisi olan ve pek çoğumuzun alışkanlık halinde farkında olmadan gün içerisinde sıkça kullandığımız ıslık, belki de en basit haberleşme ve iletişim aracı olarak görülebilir. Bir topluluk içerisinde, maç sırasında ya da arkadaşlarınız ile birlikte olduğunuzda bazı şeyleri ıslıkla iletir ve bir şekilde uzaktan iletişim kurmayı başarırız.

Yine hüzünlü olduğumuzda, sevdiğimiz bir şarkı çaldığında ya da mutluluğumuzu dile getirmek istediğimizde ıslık çalabiliriz. Çoğu zaman bunları farkında olmadan yaptığımız için aslında ıslık çalmanın bir gereklilik ya da hayatımızda yeri olan bir davranış olmadığını düşünürüz. Ancak çocukluktan itibaren bu davranış hemen her bireyin ilk edindiği ve sürdürdüğü hareketler arasında yer alır.

Islık çalarken temel olarak parmaklarımızı kullanabildiğimiz gibi doğrudan dudak hareketleriyle de ıslık çalabilmekteyiz. Bunun bir öğreti olmadığını genellikle temel hareketleri öğrenmeye başladığımız yıllarda edindiğimiz bir davranış olduğunu bilmeliyiz. Ancak daha sonradan da öğrenilebilecek bir davranış olması nedeniyle aşağıda ıslık çalmak hakkında bazı öneriler bulabilirsiniz.

ıslık çalmak

Islık Nasıl Çalınır? Pratik Islık Çalma Yolları

En basit belki de temelde pek çok kişinin yaptığı ilk harekette serçe parmağınızı ve işaret parmağınızı dilinizin uç kısmına getirerek, baş parmağınız ile işaret parmağınızı destekleyin. Daha sonra dudaklarınızı parmaklarınızın üzerine kapatarak hızlıca nefes verin. Bu harekette süreklilik sağlamak için birkaç kez pratik yapılması gerekmektedir.

Aynı hareketi yine benzer şekilde tekrarlayarak bu kez serçe parmağı yerine iki işaret parmağınızı kullanarak da yapabilirsiniz. Kuş sesi çıkarmak ya da benzeri sesleri yakalamak için dört parmağınızı kullanmanız gerekmektedir.

Bunun için dört parmağınızı üst, üste koyduktan sonra baş parmağınız ile parmaklarınızı kapatarak destekleyin. Daha sonra hızlıca nefes alıp vererek sürekliliği sağladığınız sürece istediğiniz sonucu elde etmeniz mümkün olacaktır.

Basit ancak tekrar gerektiren bir diğer harekette ise parmaklarınızı kullanmadan daha hafif tonlarda ıslık çalabilirsiniz. Bunun için normal şartlarda le harfini söylerken dilinizin aldığı pozisyonu sağlayın. Bu sırada herhangi bir ekstra hareket yapmanıza gerek kalmaksızın birkaç kez tekrar yaparak rahatlıkla ıslık çalmaya başlayabilirsiniz.

Islık Nasıl Çalınır Video Anlatım

Sizler nasıl ıslık çalınır sorusunun yanıtını kendi denediğiniz yöntemi anlatarak paylaşmak ister misiniz ?

BİR CEVAP BIRAK