İstanbul Ev, Arsa, Daire Fiyatları

İstanbul Ev, Arsa, Daire Fiyatları

Ekonomi ve Borsa Yorumları
PAYLAŞ

Ülkemizin En Büyük Şehri Olan İstanbul ilimiz Tarihin en eski devirlerinde bu yana bir çok medeniyete beşiklik etmiş doğası, tarihi ve stratejik önemi yüksek olan bir ilimizdir. Türkiye Finans Merkezi olarak ta öne çıkan bu şehrimizde son dönemlerde emlak piyasasında ciddi bir hareketlenme yaşanmaktadır.

 

Son 15 yıldır emlak piyasasında tam anlamıyla taşlar yerine oturmaya başladı desek hata etmiş olmayız. Özellikler 2005 yılı ve daha sonraki süreçte düşen konut kredisi faizleri ve sonrasında tam olarak yurt dışındaki hali ile olmasa bile uygulanmaya başlayan Mortgage kredileri sayesinde daha düşük seviyelere inen faiz ortamında uzun vadeli düşük faizli kredi imkanına kavuşan Türk Halkı Dünyada Mekan Ahirette İman Felsefesinden hareketle ev sahibi olmak için bankaların ve konut edinme sistemlerinin yolunu tuttu. Özellikle büyük şehirlerde ciddi primler meydana geldi 2008 krizi sonrası iki yıllık bir dinlenme dönemi sonrası yeniden yukarı yönlü bir harekete başladı. Sizlere bu yazımız da Finans Başkentimiz İstanbul ilimizde Emlak Yatırımı konusunda yapılabilecekleri söylemek istiyoruz.

 

2017-2018 İstanbul Uygun Fiyatlı Ev ve Daireler

İstanbul ilinde gelirinize göre konut bulmanız oldukça kolaydır. Ucuz konut almak için ilk önerimiz Beylikdüzü Bölgesidir. Beylik düzü  son dönemlerde oldukça cazip durumdadır eğer site yaşamı dışında ev almak isterseniz uygun fiyatlı ev bulabilirsiniz. İkinci önerimiz Anadolu yakasında Çekmeköy ve Kartal civarıdır.İstanbulda daire fiyatlarında yukarıda belirttiğimiz bölgelerde 180 bin ile 450 bin lira arasında konut bulabilirsiniz.

 

2017-2018 İstanbul Orta ve Üst Gelir Seviyesi Ev ve Daireler

İstanbul ilimizde Orta ve Üst Gelir seviyesi ev satın almak isteyenler için Tavsiyemiz Ataşehir, Bağdat Caddesi ve Sahrayı Cedit  Civarlarıdır.  Bu bölgelerde ortalama bir sitede 500 000 lira ile 1 Milyon lira arasında kendinize güzel bir yaşam alanı satın alabilirsiniz. Seçiminiz eğer Villa tarzı bir yaşam ise 1500 000 lira üzeri bir bedel ödeyerek havuzlu ve havuzsuz villalarda yaşayabilirsiniz.

2017-2018 İstanbulda Arsa, Arazi Alınacak Bölgeler

İstanbul ilimizde arsa almak isteyenler için öncelikle Yeni yapılacak hava alanı ile Boğaz İstanbul yakınlarındaki gelişim alanlarını avsiye edebiliriz. Bu bölgelerde yapılacak yatırımlar 1 ile üç yıl arasında oldukça güzel bir getiri sağlayabilir. Ancak arsa yatırımı sabır gerektirmektedir ve alacağınız arsanın fiyatının abartılmış derece yüksek olmadığını öncelikle belirlemelisiniz.

Sıddıka YILDIRIM

BİR CEVAP BIRAK