Kalıcı makyaj Nedir, Ne Kadar Dayanır, Nasıl Yapılır, Fiyatları Nelerdir?

Kalıcı makyaj Nedir, Ne Kadar Dayanır, Nasıl Yapılır, Fiyatları Nelerdir?

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
Kalıcı Makyaj

Cilt Bakımında Son Moda Trendlerden Biri de Kalıcı Makyajdır. Uzun Süre Dayandığı İçin Tercih Edilen Bu Makyaj Türü Güzellik Uzmanlarınca da Sıklıkla Tercih Edilmektedir.

Kadınların belki de vaktinin en önemli dilimini ayırdığı, üzerinde en çok durduğu ve hakkında araştırma yaptığı konulardan birisi makyaj yapımıdır. Geleneksel olarak daha önceden kazanılan alışkanlıklar ile oluşturulan makyaj yapım şekli, günümüzde gelişen tekniklerle birlikte çok daha etkili ve çekici görünülmesini sağlıyor.

Makyaj, yukarıda da değindiğimiz gibi kimi zaman vakit alan ve beklenmeyen anlarda dağılan bir özelliğe sahip olması nedeniyle, sorun olarak algılanabiliyor. Bu konuda kullanılan ürünlerin mevcut hava şartlarına göre değiştirilmesi, sürekli yeni ürünlerin takip edilmesi ve yüksek harcama tutarları ise aynı zamanda bütçenin yorulmasına neden oluyor.

Bu gibi durumlara karşı geliştirilen ve son dönemde yaygın olarak tercih edilmeye başlanan kalıcı makyaj ise makyaj yapımına farklı bir bakış açısı kazandırıyor.

Kalıcı makyaj genellikle kaş, kirpik ve dudak bölgelerinde uygulanıyor olsa da yalnızca bu bölgelerle sınırlı kalmamakta, aynı zamanda yüzde istenilen her noktaya uygulanabilmektedir. Makyaj yapma noktasında yeterli vaktinin olmadığından şikayetçi olan ve sürekli bakımlı – güzel görünmeyi arzulayan bayanlar için geliştirilen bu yöntem sayesinde sık, sık makyajınızı tazelemek durumunda kalmayacaksınız.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır? Ne Kadar Etkili?

Kalıcı Makyaj Nedir

Kalıcı makyaj yapımını, uygulama şekli ve uygulanan bölgelere göre farklı düzeylerde değerlendirmek gerekir. Göz ve kaş için yapılan makyaj aynı olmadığı gibi yine yüzünüzde diğer alanlarda yapılan uygulamalarda birbirinden bağımsız olacaktır.

Dudak, göz ve kaşlar için yapılan kalıcı makyajda kullanılan ürünler, daha çok cilt tabanlı olup genellikle önemli bir yan etki oluşturmamaktadır.

Ancak ürünün, cildin hassas olması durumunda oluşturacağı yan etkilerden sakınmak adına mutlaka uygulama öncesinde belirli alanlarda kullanılması gerekir.

Kalıcı makyajın diğer makyaj türlerine oranla sağladığı en önemli avantaj ise hiç kuşkusuz istenilen tonda istenildiği şekli ile uygulanmasıdır.

Kalıcı makyaj yapımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise uygulamanın yapıldığı merkezin güvenilirliğidir. Bu konuda belgelere sahip olmayan ve deneyimsiz olan bir bakım merkezi ile çalışmanız sakıncalı olabilir.

Fiyatlandırmada ise daha uzun süreli bir uygulama olması nedeniyle normal bakım uygulamalarından farklı ücretler çıkabilmektedir.

Kalıcı Makyaj Fiyatları 2018 yılında Başkent Ankarada 199 liradan başlamaktadır.

İstanbul Kalıcı Makyaj Fiyatları ise 250 lira civarlarındadır.

BİR CEVAP BIRAK