Kış Mevsiminde Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Kış Mevsiminde Soğuk Havalarda Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ
Cildi Soğuk Havalardan Korumak İçin Yapılması Gerekenler

Cilt Bakımı ve Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekli Olan Hususların Başında Cildi İçinde Bulunulan Mevsimin Genel Etkilerinden Korumak İçin Yapılması Gerekli Olanlar Gelmektedir. Malumunuz Her Mevsim Dönüşünde ve Mevsim İçinde Cildin O döneme Uygun Bir Şekilde Korunması Gerekmektedir. 

 

Cildimizi Soğuk Havalardan Nasıl Koruyabiliriz ?

Özellikle kış aylarında soğuk havaya karşı savunmasız kalan cildimiz, çok daha hızlı ve kolay bir biçimde yıpranmaktadır. Değişen hava koşullarıyla birlikte sert ve rüzgarlı havalar, farklı ortamlarda bulunan klima gibi araçlar, cildin doğal yapısının bozulmasına neden olur.

 

Cildi Soğuktan Korumak İçin Ne Yapmalı ?

Kış aylarında ve havanın soğuk olduğu dönemlerde cilt bakımına dikkat edilmemesi durumunda kırışıklık, çatlama, yıpranma, sarkma, leke ve akne gibi problemler karşınıza çıkacaktır. Üstelik çatlayan ve savunmasız kalan cilt dış etkiler karşısında çok daha zayıf düşecek, çeşitli sağlık sorunlarına neden olacaktır.

Bu dönemde cildinizi korumak için, kremli, yağlı, sabun ve bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Ancak bu ürünlerin tercihinde cilt tipinize uygun olmasına dikkat edilmeli, ürünün doğal ve alerjik etki yaratmayacağından emin olunmalıdır.

Kışın, Soğukta Cilt Bakımı Nasıl YapılmalıYine yüz ve cilt tipinize uygun nemlendiriciler, bu dönemin olmazsa olmazları arasında yer alır. Özellikle gliserin, vazelin, üre, laktik asit, hyaluronik asit gibi maddelere sahip olan nemlendiriciler, mutlaka her duş sonrasında cilde sürülmelidir.

Cildiniz kuru ve dış etkiler karşısında savunmasız ise onu daha da kurutmanın bir faydası olmayacaktır. Bu nedenle kullanacağınız losyonların alkol içermemesine özen göstermelisiniz. Ayrıca yağlı bir cilde sahip olsanız dahi avantajınızı cildinizin nem dengesini sağlayarak koruyabilirsiniz.

Ayrıca şu konularda dikkatli şekilde hareket etmemizde cilt sağlığımızı korumamız için oldukça yararlı olacaktır.

– Cildimizde Kurumaya engel olmak için İçeriği Kremli ve Yağlı Sabunlar ile Jeller kullanmamız yararlı olacaktır. Ancak kullancağımız bu ürünlerin yan etkisi olmayan ve alerjik etkisi olmayan ürünlerden olmasına özen göstermemiz gerekmektedir. Birde günlük olarak 10 dakikadan uzun süreli bir yürüyüş ile iş yada okulunuza gidecekseniz eğer bu zaman içeresinde cildiniz çok fazla etkilenmeyebileceğinden cildinizi yağlı kreme boğmanız hatalı bir davranış olur. Bu durumda sizin için en yararlı olacak şey nemlendiricidir birde gidilecek ortam eğer ısıtılmış ve havası kurumuş bir yer ise neme mutlak surette ihtiyacınız olacaktır.  bir ortama gidiyorsanız, cildinizin neme ihtiyacı olacaktır.

– Yapmış olduğunuz her banyo sonrasında Vücut deriniz ve yüzünüze uygun olarak seçilmiş nemlendiriciler (hyaluronik asit , gliserin, laktik asit, vazelin, üre gibi etken maddeleri içeren) kullanılmalı ve cildiniz nemlendirilmelidir.

 

BİR CEVAP BIRAK