Kızılcahamam Seyhamamı Nerdedir? Nasıl Gidilir?

Kızılcahamam Seyhamamı Nerdedir? Nasıl Gidilir?

Gezelim Görelim
PAYLAŞ

Şimdi sizlere Ankara nın Kızılcahamam İlçesine bağlı Sey Hamamı köyünden bahsetmek istiyorum ….

Sey Hamamına nasıl gidebiliriz ve nerede kalabiliriz gibi sorularada bu yazımızda cevap bulabilirsiniz.

Sey Hamamı köyü Ankara ya hemen hemen 100 km uzaklıktadır. Kızılcahamam ilçesine bağlı Sey Hamamı köyü Çankırı Çerkeş yolu üzerindedir. Ankara kaplıcaları içerisinde önde gelen ve kaplıca yöresi olarak bilinen , kaplıca hamam turizmiyle tanınmış olup yerli ve yabancı turistlere hizmet vermekte yaz aylarında ve sonbaharda en kalabalık dönemlerini yaşar. Temiz havası ve doğal güzelliğide insanları çekmesinde kaplıcası kadar önemlidir.

 

Sey Hamamı’nın su sıcaklığı 43 derece olup birçok hastalığa iyi geldiği bu sebeple Sey Hamamı kaplıcası uzun yıllardan beri yerli ve yabancı misafirler ağırlamaktadır. Sey Hamamı Kaplıcasının su özellikleri Bikarbonatlı, Sodyumlu, Kalsiyumlu, Karbondioksitli ve Fluorürlü bir bileşime sahiptir. Kaplıca suyundan İçme ve banyo kürleri şeklinde yararlanılmaktadır. Kaplıcanın iyi geldiği başlıca rahatsızlıklarsa ; romatizma, kalp ve dolaşım, kadın hastalıkları, böbrek ve idrar yolu hastalıkları, mide ve bağırsak hastalıkları, sinirsel hastalıklar, eklem ve kireçlenme, beslenme bozukluğu gibi hastalıklardır.

Oldukça sık ormanlık alanlara sahiptir. Yoğun iş ve şehir stresinden uzaklaşmak dinlenmek, spor yapmak, avlanmak, gürültü ve kalabalıktan uzaklaşarak sessiz ve temiz bir ortamda hoş vakit geçirmek isteyenler için önemli bir yerdir. Sey Hamamında kalmak isteyen misafirler için 1 adet otel ve pansiyonlar bulunmaktadır.

 

Ayrıca Sey Hamamı içerisinde alışveriş yapmak için bakkal ve yöresel kuyu kebabı yapan bir adet lokanta hizmet vermektedir. Kısacası temiz havası doğası ve sıcacık temiz yürekli insanlarıyla gezilip görülmesi gereken bir yerdir ….

Ersin AYGÜL …

BİR CEVAP BIRAK