Köpeklere Yemek ve Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpeklere Yemek ve Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Faydalı Bilgiler
PAYLAŞ
Köpeklerde Yemek Eğitimi

Köpek Bakarken Dikkat Edileceklere Köpeklere Yemek ve Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir sorularının yanıtlarıyla devam ediyoruz..

Köpekler, insanın en yakın dostlarından birisi olup hem ev içerisinde hem de yakın alanlarda rahatlıkla bakımı yapılabilen canlılar arasında yer almaktadır. Diğer pek çok hayvan türüne oranla yemek ve tuvalet eğitimi konusunda daha uyumlu olan bu dost canlısı arkadaşlarımız, verilen eğitimi çok hızlı sürede algılamakta ve yaşamı boyunca bu eğitim çerçevesinde hareket etmektedir.

 

Bugün, geçmiş yıllara oranla çok daha fazla kişinin sahiplenmeye başladığı köpekler, genellikle kararsız olan kişilerde yemek ve tuvalet eğitimi nedeniyle soru işareti oluşturmaktadır. Doğası gereği, sizin ev olarak benimsediğiniz ve temiz tutmak istediğiniz alanları doğuştan kabul etmeyen köpekler, verilecek eğitim çerçevesinde birkaç haftalık süreçte, tuvalet alışkanlığı kazanacaktır.

 

Köpeklere verilecek eğitimde en önemli ve altın kural ise hiç kuşkusuz köpeğin yavru olmasıdır. Yavru köpeklere verilen eğitim, nispeten belirli yaş aralığına ulaşmış köpeklerden çok daha kolay olmaktadır. Bu nedenle aşağıda sizler için derlediğimiz bilgilerin, yavru köpeklere daha uygun olduğunu unutmayın.

 

Köpeklere Yemek ve Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi

Eğitime başlamadan önce köpeğinizi de bir birey olarak ele almalı, evinizde dahi olsa, ona özel ve ona ait olan bir yaşam alanı belirlemelisiniz. Elbette evin her yerinde köpeğiniz özgürce hareket etmek istese de yalnızca ona özel bir alanın olmasını isteyecektir. Bu alan aynı zamanda eğitimlerin verileceği en uygun yerlerden birisidir.

 

Köpeğiniz için bir yaşam alanı oluşturmak adına öncelikle ona ait ve güvenli bir alanı hazırlamaya başlamalısınız. Bu alanda, onun rahat edeceği ve dinlenme amacıyla kullanacağı eşyalar olduğu gibi yemek ve tuvalet ihtiyacını giderebileceği alanlarda olmalıdır. Dışkılama nedeniyle kirlilik ve kokuyu çeşitli emici bezler ile giderebilirsiniz. Ancak bu tür araçları yalnızca eğitim sırasında kullanmanız, eğitim sonrasında kaldırmanız yararlı olacaktır.

 

Eğitim verdiğiz süreç içerisinde kullanmış olduğunu bezlerin sayısını kısmen azaltmaya başlamanız, günün belirli saatlerini tuvalet ihtiyacını karşılamak üzere bilinçli olarak ayırmanız, aynı zamanda tuvalet ihtiyacını gidermek istediğinde ya da sizin bu isteği belirttiğinizde geçerli olacak bir ses ya da anahtar kelime belirlemeniz yararlı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK