Cesaretli ve Korkusuz İnsan Nasıl Olurum ?

Cesaretli ve Korkusuz İnsan Nasıl Olurum ?

Kişisel Gelişim Yazıları
PAYLAŞ

Korku insanın doğasında olan ve zaman zaman hepimizin yaşayabileceği bir duygudur. İnsan bazen bir böcekten korkar bazen karanlıktan bazen yalnız kalmaktan. Hayatın her alanında insanın korkuları olabilmektedir. Fakat bazı insanlar vardır ki onlar korkularını büyük ölçüde yenmişlerdir onlara korkusuz ve cesur insan denilir. Bir çok insan onları örnek alır onlar gibi olmak ister ve nasıl korkusuz olurum sorusuna yanıt arar.

 

Cesaretli Olmak İstiyorum

Korkusuz olmak hiç kuşkusuz pek çok insanın hayalidir. Çevremizde bulunan bazı kişilerin bu konuda daha avantajlı olduğunu ve daha atak davrandığını görebiliriz. Öncelikle bunun gelişimle yakından ilişkili olduğunu yetişme tarzı, bulunulan ortam ve yaşam şekli gibi pek çok faktör etkisinde geliştiğini bilmelisiniz. Zor şartlar altında yaşayan ve yaşamını bu şekilde idame ettirmek zorunda kalan insanlar genellikle korkusuz olma noktasında daha açık olurlar.

Yine çoğunlukla kaybedecek bir şeyi olmayan insanların daha açık ve korkusuz olduğu yönünde söylemleri sıkça duyarız. Bir anlamda bu geçerli bir durum olmasına karşın her insanın