Lazerle Cilt Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle Cilt Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saç ve Cilt Bakımı
PAYLAŞ

Güzelliğine güzellik katmak isteyenler için faydalı bir bilgi.

Lazerle Cilt Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Son dönemde lazer ile yapılan uygulamaların sayısı hayli artarken bu uygulamalar içerisinde epilasyon, cerrahi operasyonlar ve cilt lekelerinin giderilmesi gibi konular bulunmaktadır. Cilt lekeleri oluşum şekilleri ve derinliklerine bağlı olarak bir uzmanın incelemesi sonucunda, uygun olması durumunda lazer uygulaması ile büyük oranda giderilebilmektedir.

 

Lazer ile cilt tedavilerinde dikkat edilmesi gereken ilk konu beklentilerin doğru şekilde oluşturulmasıdır. Aşırı derin ve ciddi leke ya da yanık vakalarında lazer uygulamalarına karşın %100 istenilen sonuca ulaşılması mümkün değildir. Uzmanınıza beklentinizin ne olduğunu net olarak açıklamanız, hem uygulama hem de sonuç açısından daha yararlı olacaktır.

 

Lazer ile cilt tedavisi öncesinde uzmanınızın vereceği önerilere harfiyen uymanız dikkate değer bir diğer konudur. Genellikle operasyonların istenilen başarı oranı ile tamamlanamamasında kişinin verilen önerileri aksatması ya da yanlış uygulamalara yönelmesi etkili olmaktadır. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak adına mutlaka uzmanın önerilerini göz önünde bulundurun.

 

Lazer ile Cilt Lekesi Tedavisi Nasıl Yapılır? Etkileri

Lazerle Cilt Lekesi Tedavisi

Deride oluşan leke problemi toplum içerisinde sıkça karşılaşılan sorunlar arasında yer alır. Günümüzde gelişen tekniklerle birlikte artık doğrudan bıçak altına yatmadan lazer uygulamalarıyla cilt lekelerinin giderilmesi mümkün olmaktadır. Lekenin etkisi, derinliği ve oluşum şekline bağlı olarak belirlenen tedavi yöntemleri, bir ya da birkaç seans sonucunda lekenin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.

 

Lazer, yoğunlaştırılmış ışık demeti şeklinde tanımlanmaktadır. Q-switched Nd:YAG tedavi yöntemi, cilt lekelerine karşı uygulanan lazer operasyonlarında en sık tercih edilen uygulama olarak bilinmektedir. Bu uygulama 1064 ile 532 nm dalga boylarında kullanılmakta olup aynı zamanda ihtiyaç duyulması halinde farklı dalga boylarında da uygulanmaktadır. Leke çevresinde bulunan dokuya zarar verilmeden uygulanan yöntem sayesinde derinin kabuk halini alarak soyulması amaçlanmakta ve bu sayede cilt yüzeyinde oluşan lekenin giderilmesi amaçlanmaktadır.

 

Önemli bir yan etkisi bulunmamakla birlikte tedavi sonrasında verilen ilaç ve kremleri mutlaka kullanmalısınız. Genellikle yara ya da enfeksiyon oluşumu görülmese de nadir olarak bu sorunlar ortaya çıkabilir. Yaygın olarak görülen geçici etkiler arasında ise kaşıntı ve yanma hissi yanı sıra kızarıklık problemleri öne çıkmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK