LG G4 Kullanıcıları Batarya Ömürlerini Nasıl Uzatabilirler? Batarya Ömrünü Uzatmak İçin Ne...

LG G4 Kullanıcıları Batarya Ömürlerini Nasıl Uzatabilirler? Batarya Ömrünü Uzatmak İçin Ne Yapmalılar

Cep Telefonları
PAYLAŞ

Telefonların hayatımızda büyük yer kaplaması ile birlikte telefon kullanıcılarının telefon alırken dikkat ettiği en önemli telefon niteliklerinden bir tanesi batarya ömrüdür. Bir telefonun batarya ömrünün fazla olması demek telefonu şarja takmadan daha uzun bir süre kullanılabilir olması demektir. Bu nedenle telefon kullanıcıları bu özelliğe çok dikkat ederler.

 

LG G4 nitelikleri açısından çok tercih edilen bir telefondur. Özellikle ekran ve kamera konusunda kendini kanıtlayan bu telefon Quantum IPS ile ekran deneyimini ileri seviyede göstermiş ayrıca 16 Mpxl arka kamera ve 8 Mpxl ön kamerasının yanında renk algılama sensörüyle de birçok telefona fark atmıştır. LG G4’te 3000 mAh’lık bir batarya bulunuyor. Bataryanın değiştirilebilir olması da LG G4 kullanıcıları için bir avantajdır. Peki, LG G4 kullanıcıları batarya ömürlerini nasıl uzatabilirler?

 

Telefonun kullanımı sırasında birçok uygulama açıp kapanabilir veya uygulamalar arası geçiş yapabiliriz. Bu da hemen hemen tüm akıllı telefonlarda pil ömrünü kısaltarak şarjın daha çabuk bitmesine neden olabilir. Biraz dikkat ve birkaç küçük işlemle LG G4 kullanıcılarının bu sorunun altından kalkması mümkün. Öncelikle telefonunuzdaki görev çubuğundaki bazı simgelere tıklayarak onları kapatırsanız batarya ömrünü uzatabilirsiniz. Wi-Fi, Bluetooth, NFC, GPS, senkronize etme, medya sunucusu içerik paylaşımları aktif ise üzerlerine tıklayın ve pil ömrünüzü biraz daha uzatın. Ekran parlaklığını azaltmak ise LG G4 batarya ömrünü uzatma konusunda yardımcı olmaktadır. Ekran parlaklığını gerekmediği sürece maksimum veya otomatik parlaklık ayarlarında kullanmayın. Bunun için Ayarlar> Ekran> Parlaklık işaretlerini takip edebilirsiniz. Radyo bağlantınızı kapatmakta bu duruma bir alternatif olabilir.

Android Batarya Ömrü Uzatma

LG G4 arka planda sürekli başka uygulamalarla senkronize olur. Bu sırada çoğu uygulama serbest halde olduğu için batarya ömrünüz kısalmaktadır. Ayarlar> Senkronizasyon adımlarını takip ederek önemli uygulamaları serbest bırakıp kullanmadığınız diğer uygulamaları senkronizasyonuna izin vermeyebilirsiniz. Batarya ömrünün uzaması için gerekli olmayan uygulamayı kapatın. Bunun için Ayarlar> Pil Ve Güç işlemlerini takip ederek Pil Tasarrufu seçeneğini seçerek yapabilirsiniz. Ancak bazı LG G4 kullanıcıları bu adımları takip ettikten sonra telefonun şarjı bitince iki saatte şarj dolsa bile telefonu 10 ya da 15 saat şarja takılı kaldığını söyleyerek yani telefonun 5-6 kez 0 şarj doldurduğunu ve daha sonraki kullanımlarda LG G4 batarya ömrünü uzatma konusundaki etkisini ifade etmişlerdir. Fakat bunu yapmak sizin tercihiniz çünkü bu, batarya için pek de sağlıklı bir şey değildir.

BİR CEVAP BIRAK