Makyaj Nasıl Temizlenir, Yüzümü Nasıl Doğru Yıkarım ve Temizlerim?

Makyaj Nasıl Temizlenir, Yüzümü Nasıl Doğru Yıkarım ve Temizlerim?

Makyaj Nasıl Yapılır
PAYLAŞ

Cilt temizliği en hassas olmamız gereken konular arasında yer almasına karşın genellikle yüz temizliğinde belirli bir yöntem uygulamaksızın, alışkanlıklarımızı tercih ederiz. Özellikle kadınlar açısından yüz temizliği çok daha önemli olup makyaj yapan bayanlarda cildin zaman içerisinde zarar görmemesi adına temizliğe yeterli özenin gösterilmesi gerekir.

 

Evde Cilt Temizliği ve Makyaj Temizleme

Cilt temizliği sanıldığı kadar düz ve yalnızca su ile geçiştirilecek bir konu değildir. Örneğin cildinizde kullanmış olduğunuz ürünler, ne sıklıkla makyaj yaptığınız, hangi dönemlerde cilt bakımına vakit ayırdığınız ve cilt yapınız, doğrudan temizliğe etki eden sıradan konular arasında yer alır. Yine cildi konusunda yeterince hassas olmayan kişilerde daha kısa sürede yıpranma, sarkma ve lekelerin oluştuğu görülmektedir.

 

Öncelikle cilt temizliğinde her konuda olduğu gibi suyun önemli bir yeri olduğunu vurgulamalıyız. Ancak diğer temizlik türlerinden farklı ve kimi zamanda benzer olarak suyun tek başına yeterli olmayacağını bilmelisiniz. Derinlemesine cildinize işleyen bakım ürünlerinin arındırılabilmesi için yine temizlikte yararlanacağınız bazı ek ürünlere aşağıda değinmeye çalışacağız.

 

Yüz Yıkamanın ve Makyaj Temizlemenin Doğru ve Pratik Yolları

Makyaj temizliğinde cilt yapınıza göre doğru ürünleri tercih etmelisiniz. Örneğin, yağlı cilt yapısına sahip olan birinin kullanmış olduğu makyaj ürünleri nedeniyle cildinin daha da yağlanacağı göz önünde bulundurularak alkol içerikli temizleme ürünlerini tercih etmesi daha yararlı olacaktır. Ancak bu içeriğin yaratacağı yıpranma etkisini azaltmak adına haftada iki kez düzenli olarak cilt maskesi yapmalısınız.

 

Yine, cildinizin ve bilhassa yüzünüzün temizliğinde bakım sütlerinden yararlanmanız önerilir. Bu ürünler, cildinizin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlarken aynı zamanda derinlemesine temizlik yapmanıza yardımcı olur. Ancak kullanacağınız ürünün, cilt yapınıza uygun olması yine dikkat edilmesi gereken bir konudur. Yağlı cilt yapısına sahipseniz bu tür ürünler cildinizin daha da yağlanmasına neden olabilir.

Makyaj Nasıl Temizlenir, Yüzümü Nasıl Doğru Yıkarım ve Temizlerim?

Su ise hiç kuşkusuz en önemli yardımcınız olacaktır. Ancak sıcak su kullanımı genellikle çoğu kişi tarafından tercih edilen ciddi bir hatadır. Sıcak su cildinizin yıpranmasını ve kan dolaşımının yavaşlamasını sağlayacaktır. Soğuk su kullanmanız durumunda hem gözenekler açılacak hem de kan dolaşımı artarak cildinizde yenilenme hızı çok daha uygun düzeylere ulaşacaktır.

BİR CEVAP BIRAK