Murat Boz Hayatı

Murat Boz Hayatı

Kim Kimdir
PAYLAŞ

Türk Müziğinin Son On Yılda En Sevilen Erkek Pop Şarkıcılarının Başında Kimler Gelir Diye Soracak Olursak İlk Sıralarda Olan İsimlerden Biridir Murat Boz.

Murat Boz Kimdir Kısa Biyografisi

7 Mart 1980 tarihinde Karadeniz Ereğli, Zonguldak’ta dünyaya gelen Murat BOZ, Sarıyer İstanbul’da ikamet etmektedir. Eğitim hayatına Zonguldak’ta başlayan Boz, ilk olarak TED Karadeniz Ereğli kolejinde başlamış, ardından İstanbul Anadolu güzel sanatlar lisesinde ortaöğretime devam etmiştir. İstanbul bilgi üniversitesi ve İstanbul teknik üniversitesinde öğrenim hayatına devam eden Murat Boz, şarkıcı, söz yazarı, besteci, yapımcı ve anı zamanda oyuncu olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Davul, keman, ney, piyano gibi çalgılara ilgisi olan Boz, 2006’dan bu yana en çok konulan ünlüler arasında yer alıyor. Üniversite öğrencilik hayatında birçok şarkıcıya vokalistlik yapma fırsatı yakalayan murat boz, bu sayede kendini geliştirme fırsatı yakalamıştır.

 

Kariyerine 2006 yılında aşkı bulamam ben adlı single ile giriş yapan murat boz, dinleyici kitlesini hızla artırmış ve kısa zamanda oldukça sevilen sanatçılar arasında yer edinmiştir. 2009 yılında ikinci albümü şans, yakışıklı sanatçının kendi bestelerinden derlediği şarkıları içermekteydi. Bir yıl sonra üçüncü albümü buralardan giderim adlı yapıtla müzik camiasına bomba bir giriş yapan boz son olarak 2014 yılında vazgeçemem adlı singlesi dinleyiciyle paylaşmıştır. Müziğin yanında reklam filmlerinde de oyunculuk yapmış olan murat boz, 2014 Hadi İnşallah ve 2015 Kardeşim Benim adlı sinema filminde de rol almıştır. Ayrıca Altın Kelebek ödüllerinden en iyi pop müziği erkek solisti ödülü gibi sayısızca ödülün sahibi olan boz, 2008 yılında Ali ile hayatını 2012 yılına kadar beraber geçirmiştir.

 

Murat Boz Fiziksel Özellikleri Nelerdir

Murat Boz Resimleri

Gerçek adı : Murat Boz

Doğum Yeri:  Zonguldak

Doğum Yılı: 7 Mart 1980 doğumlu ve (Ekim 2017 itibarıyla) 37 yaşındadır

Kilosu: : 79

Metre Olarak Boyu: 1.85

Doğal Saç Rengi: Siyah

Göz Rengi: Ela

Sizlerde Sanatçılar ve Ünlüler ile ilgili olarak Kimdir, Nerelidir, Asıl Memleketi Neresidir gibi soruların yanıtlarını sitemizde bulmaya devam edeceksiniz. Merak ettiğiniz sanatçılara dair bilgi almak istiyorsanız bize sorun cevaplayalım.

BİR CEVAP BIRAK