Mutlu Olmanın ve Mutlu Yaşamanın Altın Kuralları

Mutlu Olmanın ve Mutlu Yaşamanın Altın Kuralları

Kişisel Gelişim Yazıları
PAYLAŞ
Mutlu Yaşamın Sırları, Mutluluk

Daha Mutlu Bir Hayat Yaşamak İçin Tavsiye ararız Çoğumuz, Çünkü Mutluluğu Bir Kez Buldu mu Kaybetmek İstemez ve Hep Daha Fazla Mutluluk İster İnsan. Peki Neden Dersek Çünkü Yoğun Tempo ve Yaşam Koşulları Bizim Mutsuzlaşmamıza Sebep Olur O yüzden de Bir Kez Mutluluğa Ulaşınca Kolay Kolay O Mutluluğundan Olmak İnsanı Daha Kötü Yapar.

 

Günlük yaşamda çoğumuzun karşılaştığı sorunlardan birisi de düşük enerji sebebiyle ertelediğimiz işler ve verimsiz çalışma nedeniyle başarısız sonuçlanan çalışmalardır. Genellikle düzensiz yaşam şekli ve kötü alışkanlıklar nedeniyle bu tür sorunlar ile karşılaşıyor olsak da yalnızca uyku ve beslenme düzenine dikkat ederek bile çok daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebiliriz.

 

İnsan ömrünün bugünkü mevcut koşullarda sahip olduğu süre ve verimli geçirilen zaman ele alındığında 30’lu yaşlara kadar hayata adapte olma mücadelesinin etkin olduğu ve bu süreçten sonra da kişi için pek çok aktivitenin artık çekilmez bir hal aldığı görülebilir. Yalnızca iş konularında değil daha sağlıklı ikili ilişkiler için de bu altın kurallara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Amaçsız olmak ya da var olan amaç doğrultusun da yeterince çalışmamak kişide büyük bir pişmanlık ve suçluluk duygusunun açığa çıkmasına neden olmaktadır. Bu sorun aynı zamanda kişinin yapacağı işleri ve ikili ilişkilerini doğrudan etkilerken mutsuz bir yaşam sürmesine neden olabiliyor. Aşağıda sizler için derlediğimiz önerileri göz önünde bulundurarak daha huzurlu ve mutlu bir yaşam sürebilirsiniz.

Mutlu Aile Tablosu, Mutluluk Resimleri

Daha Mutlu Bir Yaşam için Altın Kurallar

Genellikle pek dikkate alınmasa da öncelikle kendinize bir yaşam alanı ve amacı belirlemeli bu amaç doğrultusunda neler yapmanız gerektiğini gözden geçirmelisiniz. Örneğin motivasyonunuzu daha üst seviyeye çıkarmak için sizi mutlu eden şeyleri tekrarlamak ve günlük yaşantınızda bu şeylere daha fazla yer vermek yararlı olacaktır.

 

Hemen, hemen her konuda duyabileceğiniz öneriler arasında ilk sırada güne erken başlamanız yer almaktadır. Güne erken ve zinde başlamak için belirli bir periyotta uyku düzeninizi oturtmalı ve mutlaka sabah kahvaltısı yapmalısınız. Ayrıca kahvaltıda dengeli beslenmek gün içerisinde enerjinizi doğrudan etkileyecektir.

 

Bir iş ya da uğraş için yaptığınız/yapacağınız eylemlerin amacınıza uygun olup olmadığını belirlemeli ve inanmalısınız. Pişmanlık duyacağınız şeylerden uzak durmak, mutlu yaşamın anahtarıdır.

Bir diğer adımda ise hedeflerinizi nitelemek yer almalıdır. Büyük hedefleriniz olduğu kadar olası olumsuzluklara karşı küçük hedeflerde belirlemek, bu hedefleri gerçekleştirmenizde yardımcı olacaktır. Gerekli durumlarda motivasyonunuzu artırmak için spor faaliyetlerine de katılmanız önerilir.

Peki Sizlerin Motivasyonu Artırma Yolları İçin Önerileriniz ve Mutluluk Konusunda Yararlı Olacak Sırlarınız Var mı Paylaşmak İstediğiniz ?

BİR CEVAP BIRAK