Neden Geri Gideriz ( Kişisel Gelişim Hakkında Yazılar )

Neden Geri Gideriz ( Kişisel Gelişim Hakkında Yazılar )

Kişisel Gelişim Yazıları
PAYLAŞ
Kişisel Gelişim

İnsanın günlük hayatını yönlendirmesinde Etkili Olan Kişisel Gelişim Yazılarına Bir Örnek.

Neden Geri Gideriz

Gerilediyseniz ve bir sorunla daha önce ulaştığınız et­kililik düzeyinde artık başa çıkamadığınızı görüp üzülüyorsa­nız, bunun nedeni ille de önceki bölümlerde sunulan iletişim tekniklerini ve ilkelerini öğrenmemiş veya uygulamamış ol­manız değildir.

Kuşkusuz bunun da payı olabilir; duygusal sorunlarınızın nedenlerini belirlemek ve anlamak için yete­rince çaba harcamadıysanız ve bu mesafelere karşı geliştirilmiş yöntemler üzerine yeterince alıştırma yapmadıysanız ve bun­ların yerine mantıklı alternatifler koyamadıysanız pek uzağa gidemezsiniz. Engeller çıkmış olabilir.

Ne var ki, yaşama daha mantıklı bir açıdan bakmaya başladıklarında bile, insanların gerilemesinin daha temel baş­ka bir nedeni daha vardır. İnsanların, mantıklı düşünme yete­nekleri olmasına karşın (yoksa sağ kalamazdık), çarpık veya mantıksız düşünme eğilimiyle doğduklarına dair kanıtlarımız var.

Kişisel Gelişim Sözleri

Öyle görünüyor ki, çoğu durumda günü kurtarmak veya anlık hazlar almak peşinde, kısa süreli zevk düşkünleri olmak bizim için daha kolay. Bunun nedeni, o sırada pek çekici gel­meyen, ancak sağduyumuzun uzun vadede daha yararlı olaca­ğını söylediği bir eylemde bulunmaktansa, içimizden geleni yapmamızdır.

Bazılarımızın alkole veya yemeğe düşkünlüğü veya sonradan pişman olacağımız aşırılıklar yapmasının ne­deni budur. Bu kısa süreli zevk düşkünlüğüne ve telkinlere (ör­neğin üç Temel Mantıksız İnanç) karşı savaşmadıkça, elde edeceğimiz kazançlar da kısa süreli olacaktır.

Bir ilerleme kaydettiğimizde, insanca bir alışkanlık olan işleri bozma alışkanlığımız konusunda ne yapabiliriz?

Ali ÜNAL

Neden Geri Gideriz ( Kişisel Gelişim Hakkında Yazılar ve Makaleler )

BİR CEVAP BIRAK